اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

شمار بازداشتی های فلسطینی به 900 تن رسید

شمار بازداشتی های فلسطینی به 900 تن رسید

به دنبال اعلام اینکه ۹۰۰ فلسطینی از شهر قدس از جمله چندین زن و کودک از اوایل ۲۰۱۹ بازداشت شده‌اند و اصرار مقامات رژیم صهیونیستی برای تخریب ۱۰۰ خانه در شهرک‌های سلوان و صور باهر در قدس هزاران فلسطینی از این شهر نماز جمعه را در این منطقه به جای آورده و طرح‌های رژیم اشغالگر اسرائیل را محکوم کردند.

حماده حماده، رئیس کمیته ساکنان محله وادی الحمص اعلام کرد که ساکنان نماز جمعه را برای پنجمین هفته متوالی در شهرک‌های صور باهر و سلوان بجا آوردند و تصمیمات و عملیات تخریب منازل مسکونی و مجتمع‌های تجاری در شهر قدس و سرکوب و بازداشت را محکوم کردند.

حماده گفت: وکیل محله وادی الحمص درخواستی را به دادگاه ارائه داده و در آن از ارتش خواست عملیات تخریب را در وادی الحمص انجام ندهد.

مرکز پژوهش‌های اسرای فلسطین اعلام کرد که افزایش واضحی را در میزان بازداشت فلسطینی‌ها از اوایل سال میلادی جاری در شهر قدس شاهد بوده است طوری که ۹۰۰ مورد بازداشت در شهرک‌ها و مناطق قدس گزارش شده است.

ریاض الاشقر، پژوهشگر و سخنگوی رسانه‌ای این مرکز اعلام کرد که بازداشت‌ها تنها در شهر قدس یک سوم میزان بازداشت‌هایی است که طی شش ماه گذشته در سرتاسر اراضی اشغالی صورت گرفته است. بازداشت‌ها به ۲۶۰۰ مورد رسیده است که نشان می‌دهند ساکنان قدس به طور واضح هدف قرار گرفته‌اند.

الاشقر گفت: ماه فوریه شاهد بیشترین بازداشت‌ها بودیم و این همزمان با بازگشایی باب الرحمه به روی نمازگزاران بود. بازداشت‌ها در شهر قدس بر کودکان متمرکز بود که به ۳۰۰ مورد رسید و یک سوم بازداشت‌ها را شامل می‌شود. بیش از ۱۷ کودک بازداشتی سنشان زیر ۱۲ سال است.

در این گزارش آمده است که رژیم اشغالگر اسرائیل به هدف قرار دادن زنان ساکن قدس و نگهبانان مسجد الاقصی ادامه می‌دهد و طی ۲۰۱۹ تعدادی از آن‌ها را بازداشت کرده است. تعداد زنان بازداشتی از شهر قدس به ۴۳ مورد می‌رسد که تعدادی از آن‌ها تحت حصر خانگی هستند.  / ایسنا

کپی