اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

ترامپ درصدد به صفر رساندن پذیرش مهاجران

ترامپ درصدد به صفر رساندن پذیرش مهاجران

گزارش‌ها نشان می‌دهند که دولت ترامپ در نظر دارد در سال آینده میلادی شمار پذیرش مهاجران را به صفر برساند. این مساله در عمل تعطیلی برنامه مهاجرتی آمریکا را در پی خواهد داشت.

 منابع آگاه از روند گفتگوها میان مقامات امنیتی و "سرویس شهروندی و مهاجرت آمریکا" به وبسایت خبری پولیتیکو گفته‌اند، یکی از برنامه‌هایی که در نظر گرفته شده است، به صفر رساندن شمار پذیرش مهاجران در آمریکا است.

همچنین برنامه منعطف‌تری نیز از سوی مقامات امنیت ملی آمریکا در نظر گرفته شده که شمار پذیرش شهروندان تازه را به 3000 تا 10 هزار نفر کاهش می‌دهد.

مدافعان حقوق مهاجران به پولیتیکو گفته‌اند که چنین تغییری در برنامه مهاجرتی آمریکا می‌تواند شکست بزرگی برای گروه‌هایی باشد که به اسکان مهاجران کمک می‌کنند. این اقدام همچنین می‌تواند هزاران نفری را که در میانه روند درخواست پناهندگی هستند، از دستورکار خارج کند.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا قوانین مهاجرتی آمریکا را "احمقانه‌ترین" قوانین در جهان توصیف کرده و از کنگره خواسته لوایحی را برای سختگیری بیشتر در زمینه قوانین مهاجرتی تصویب کند.

دولت ترامپ از محدودیت‌های تازه مهاجرتی دفاع کرده و همزمان با تلاش روزافزون مهاجران برای ورود به آمریکا، آن‌ها را برای اصلاح نظام مهاجرتی این کشور لازم دانسته است.  / ایسنا

کپی