اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

یک فیلم دوست‌داشتنی‌

یک فیلم دوست‌داشتنی‌
برایان تالریکو منتقد

در عرصه هالیوود معاصر، آثار زیادی می‌بینیم که امریکای پس‌از ترامپ را نشان می‌دهند. در میان آثار جدی‌تر، رویکرد کمدی جاناتان لوین با فیلم «لانگ شات» جالب است؛ کمدی رمانتیکی با اندکی چاشنی سیاسی که یکی از دوست‌داشتنی‌ترین فیلم‌های سال است.

 با وجود اشاره‌های متعددش به صحنه سیاسی امریکای کنونی (برای مثال، رئیس جمهوری فعلی امریکا، چمبرز با بازی باب اودنکرک، ستاره سابق تلویزیون است که قصد دارد از ریاست‌جمهوری کناره‌گیری کند و وارد دنیای سینما شود) «لانگ شات» یکی از کلاسیک‌ترین داستان‌های دنیای فیلم را ارائه می‌کند: دو ستاره بسیار دوست‌داشتنی در کنار هم قرار می‌گیرند که قلب تپنده فیلم هستند.
 
سث روگن و شارلیز ترون در مرکز توجه‌
«لانگ شات» با وجود کمدی صریح و جسورش، یک کمدی-رمانتیک کلاسیک است که در آن انواع بیانیه‌های سیاسی و اجتماعی در وهله دوم قرار گرفته‌اند و سث روگن و شارلیز ترون در مرکز توجهند. این ژانر به صحنه‌های خنده‌دار بیش از بیانیه سیاسی نیاز دارد و لوین توانسته به اندازه کافی در ۱۱۵ دقیقه فیلم، جذابیتش را نگه دارد. حال که در مورد اهمیت ستاره‌ها گفتیم، آیا روگن و ترون از پس نقش‌هایشان برمی‌آیند؟ روگن بیش از یک دهه است که در فیلم‌های این ژانر حضور نداشته و در این مدت، بازیگر پخته‌تری شده است. شخصیت سث روگن همانی است که انتظارش را داریم؛ خبرنگاری با اخلاق گاه بچگانه که تبدیل به دوستی مطمئن می‌شود.
 
شارلیز ترون: بازیگری برای تمام فصول
اگرچه بازی روگن بسیار خنده‌دار و دوست‌داشتنی است؛ ترون فیلم را در دستانش گرفته و باز هم ثابت می‌کند می‌تواند از پس هر نقشی برآید. بازیگران بسیار کمی هستند که بدون مشکل از فیلمی مانند «مد مکس: جاده خشم» به «تالی» و سپس به «لانگ شات» بروند و ذره‌ای از کیفیت کارشان کم نشود. زمان‌بندی کمدی او عالی است و شیمی بسیار باورکردنی با روگن دارد. 
مهم‌تر از این‌ها، برخلاف بسیاری فیلم‌های سیاسی، می‌توانیم او را به‌عنوان یک رهبر سیاسی بپذیریم. «لانگ شات» می‌توانست جمع و جورتر باشد ولی می‌توان به سادگی دید که لوین و تیمش به مانند بینندگان، عاشق دو شخصیت اصلی و رابطه‌شان شده‌اند. دل‌بسته به هرکدام از جناح‌های سیاسی امریکا که باشید، بعید است عاشق این دو شخصیت و آزادمنشی‌شان نشوید.
کپی