اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

ایلهان عمر: ترامپ یک فاشیست است

ایلهان عمر: ترامپ یک فاشیست است

ایلهان عمر، یکی از چهار نماینده زن دمکراتی که به تازگی هدف حملات توییتری دونالد ترامپ قرار گرفت روز پنجشنبه در واکنش به اظهارات «نژادپرستانه» رئیس جمهوری آمریکا وی را فردی «فاشیست» قلمداد کرد.

آقای ترامپ پس از حملات جنجالی اخیر به چهار نماینده ترقی خواه حزب دمکرات در مجلس نمایندگان آمریکا که انتقاد های زیادی را در داخل و خارج آمریکا برانگیخت باردیگر ضمن توجیه اظهارات خود و معرفی ایلهان عمر به عنوان فردی که از ایالات متحده آمریکا متنفر است از او خواسته است که به کشور زادگاهش بازگردد.

این سخنان در حالی ایراد شد که هواداران رئیس جمهوری آمریکا با تشویق های مکرر وی را مورد حمایت قرار می دادند و در خلال سخنان وی نیز با سر دادن شعارهایی خواستار بازگرداندن ایلهان عمر به «خانه اش» شدند.

رئیس جمهوری آمریکا که هنگام سر دادن این شعارها توسط هوادارن سکوت اختیار کرده و تنها نظاره گر بود روز پنجشنبه در سخنانی گفت که این نوع واکنش از سوی هوادارانش را نپسندیده و با آن موافق نیست.

 
 
Embedded video

 

خانم عمر که پیشتر به همراه سه نماینده زن رنگین پوست در مجلس نمایندگان رویکرد دونالد ترامپ را «نژادپرستانه» و ضد منافع و ارزش های ملی آمریکا توصیف کرده بود حالا در واکنش به حملات تازه رئیس جمهوری آمریکا وی را به عنوان فردی «فاشیست» معرفی کرده است.

نماینده دمکرات و مسلمان ایالت مینه سوتا در ادامه تاکید کرده است که «ترامپ و هوادارانش در تلاشند تا بر بحث های دمکراتیک و اختلاف دیدگاه های موجود در کشور سرپوش بگذارند.»

ایلهان عمرهمچنین یادآور شده است که دونالد ترامپ تنها نسبت به اظهارات وی خصومت ندارد بلکه تلاش دارد تا بر سر مبارزه برای رساندن کشور به جایگاه واقعی اش مانع تراشی کند.

رویترز
ایلهان عمر در جمع برگزار کنندگان نشستی با موضوع بهداشت و سلامت در ایالت مینه سوتارویترز

 

حملات اخیر دونالد ترامپ به نمایندگان ترقی خواه کنگره که از قضا جزو اقلیت های نژادی در آمریکا هستند با واکنش بسیار تند دمکرات ها همراه شد و انتقاد تعداد اندکی از جمهوری خواهان را نیز به همراه داشت.

مجلس نمایندگان آمریکا برای محکومیت اظهارات رئیس جمهوری که آنرا «نژادپرستانه» توصیف کرده است، قطعنامه صادر کرد و کنگره نیز در تلاشی ناکام طرحی را برای استیضاح رئیس کاخ سفید به جریان انداخت.

نکته جالب در این میان این است که سخنان آقای ترامپ که با پست های توییتری آغاز و سپس به حملات تند کلامی ختم شد محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا را در میان جمهوری خواهان پنج درصد افزایش داد./ رویترز

کپی