اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

جزئیات فرود اضطراری هواپیمای حامل حجاج گلستانی

جزئیات فرود اضطراری هواپیمای حامل حجاج گلستانی

شرکت هما اعلام کرد: فرود هواپیمای حجاج گلستانی در فرودگاه امام برای رفع اشکال در سامانه‌های هدایت بود.

توضیح هواپیمایی هما درباره فرود اضطراری حجاج گلستانی روابط عمومی هما اعلام کرد: در خصوص خبری که با عنوان "فرود اضطراری هواپیمای حجاج گلستانی در فرودگاه امام (ره) " منتشر شده است، با توجه به حساسیت موضوع، توضیحات ذیل جهت روشن شدن اذهان عمومی و تصحیح خبر ارسال می‌شود:
در این اطلاعیه آمده است: پرواز شماره ۱۵۵۸ "هما" در ساعت ۱۱:۴۵ دقیقه صبح پنجشنبه از فرودگاه گرگان به سمت جده پرواز کرد. پس از برخاستن هواپیما، خلبان متوجه اشکال جزئی در سیستم یکی از کامپیوتر‌های هواپیما شده و با توجه به رسالت اصلی این شرکت مبنی بر اولویت داشتن ایمنی هواپیما و مسافرین، خلبان با هماهنگی مرکز، تصمیم به فرود در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) گرفته و بدون هیچگونه درخواست فرود اضطراری در این فرودگاه به زمین می‌نشیند.
این اطلاعیه تصریح کرده است: در ادامه، حجاج گلستانی پس از پذیرایی در این فرودگاه، با هواپیمای پشتیبان درنظر گرفته شده، در ساعت ۱۸:۳۰ به سمت فرودگاه جده پرواز کردند. همچنین هواپیمای ایرباس هما پس از رفع اشکال توسط متخصصین مهندسی و تعمیرات در ساعت ۲۲:۰۰، فرودگاه حضرت امام (ره) را برای انجام ادامه عملیات حج به مقصد ساری ترک کرد./ صدا وسیما

کپی