اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

۹۰ درصد تالاب هورالعظیم آبگیری شد

۹۰ درصد تالاب هورالعظیم آبگیری شد

وزیر نیرو گفت: به برکت بارش‌های اخیر حدود ۵۰ تالاب بزرگ کشور از ۴۰ تا ۱۰۰ درصد آبگیری شدند که تالاب هورالعظیم در دشت‌آزادگان نیز تا ۹۰ درصد آبگیری شده است.

رضا اردکانیان وزیر نیرو  درباره انتقاد برخی از نمایندگان مبنی بر ادامه سرازیر شدن آب تالاب بین‌المللی هورالعظیم به سمت عراق با وجود گذشت چندین ماه از سیل، گفت: به برکت بارش‌های چند ماه اخیر حدود ۵۰ تالاب بزرگ کشور از ۴۰ تا ۱۰۰ درصد آبگیری شدند که تالاب هورالعظیم در دشت‌آزادگان نیز تا ۹۰ درصد آبگیری شده است.
وزارت نیرو به مسئله ادامه خروج آب از تالاب هورالعظیم نظارت می‌کند
وی ادامه داد: تالاب هورالعظیم با توجه به مجموعه ملاحظات فنی، امنیتی و محیط زیستی هنوز خروجی دارد، اما در عین حال وزارت نیرو به مسئله ادامه خروج آب از تالاب هورالعظیم نظارت می‌کند.

چندی پیش رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان و نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس نسبت به ادامه سرازیر شدن آب تالاب بین‌المللی هورالعظیم به سمت عراق انتقاد کرده و گفته است: هورالعظیم هنوز به سمت عراق سرازیر می‌شود، در حالی که قرار بود این کار در زمان سیلاب صرفا تا زمان رفع خطر انجام شود، اما هنوز جلوی آن را نگرفته و هورالعظیم در حال خالی شدن است و در مقابل تالاب‌های عراق احیاء شدند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

کپی