اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

اخراج پناهجویان غیر قانونی از هند

اخراج پناهجویان غیر قانونی از هند

آمیت شاه وزیر کشور هند گفت دولت نارندرا مودی مصمم به عمل به وعده های انتخاباتی خود به خصوص اخراج تمامی مهاجران و پناهجویان غیر قانونی از این کشور است .

به گزارش روز پنجشنبه شبکه خبری "وایون نیوز طرح ملی ثبت نام شهروندان (NRC) در ایالت آسام واقع در شمال شرق هند اجرایی شده است.

دراین طرح شهروندان هندی باید مدارک قابل استنادی ارائه کنند که ثابت کند پیش از ۲۴ ماه مارس ۱۹۷۱ در این کشور زندگی می کرده اند.

هزاران نفر از مردم بنگلادش در طول جنگ استقلال این کشور از پاکستان در سال‌های ۱۹۷۰ که توسط دهلی نو حمایت می‌شد، به هند مهاجرت کردند. اکثر این افراد که شامل مسلمانان و هندوها بودند که در ایالت آسام ساکن شدند. این ایالت دارای ۲۷۰ کیلومتر مرز مشترک با بنگلادش است.

وزیر کشور هند همچنین اعلام کرد که برای مقابله با ورود غیر قانونی پناهجویان تمهیداتی مانند مسدود کردن مرزهای بین المللی استفاده از حصارهای هوشمند و الکترونیکی و همچنین افزایش تعداد مرزبانان در نظر گرفته شده است.

نیتانایند رای مشاور وزیر کشور هند نیز در خصوص تعداد پناهجویان روهینگیا در هند خطاب به پارلمان این کشور گفت: اطلاعات دقیقی در خصوص تعداد این افراد در هند وجود ندارد. آنها در مناطق مختلف هند پراکنده شده اند. هدف دولت هند این است که شهروندان خارجی و مهاجران غیر قانونی نتوانند در طرح ملی ثبت نام شهروندان حضور داشته باشند.

اگرچه دولت هند به دنبال اخراج مسلمانان مهاجر به هند بوده است اما دولت مودی اعلام کرده است که هیچ هندویی یا سایر اقلیت‌ها از پاکستان و بنگلادش حتی اگر بدون مدارک معتبر پیش از سال ۲۰۱۴ وارد هند شده باشند، مهاجر غیر قانونی محسوب نخواهند شد.

دولت هند هم اکنون روند اخراج حدود ۴۰ هزار مسلمان روهینگیا را که از مرزهای بنگلادش وارد این کشور شده اند را آغاز کرده است.هند این افراد را یک تهدید امنیتی برای خود می‌داند. سال گذشته دهلی نو حدود ۲۰ پناهجوی روهینگیا را به میانمار تحویل داد./ایرنا

کپی