اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

استقبال وزیر دادگستری از پیشنهاد ایجاد دادگاه ویژه « مفاسد محیط زیست »

استقبال وزیر دادگستری از پیشنهاد ایجاد دادگاه ویژه « مفاسد محیط زیست »

پیشنهاد ایجاد دادگاه ویژه مفاسد محیط زیست پیشنهاد خوبی است/ با انگیزه‌ای که در رئیس دستگاه قضا وجود دارد معتقدم اگر امکانات در اختیار داشته باشد به زودی این مهم را در دستور کار قرار می دهد

وزیر دادگستری با بیان اینکه پیشنهاد ایجاد دادگاه ویژه مفاسد محیط زیست پیشنهاد خوبی است، گفت: با انگیزه‌ای که در رئیس دستگاه قضا وجود دارد معتقدم اگر امکانات در اختیار داشته باشد به زودی این مهم را در دستور کار قرار می دهد.

به گزارش خانه ملت، سیدعلیرضا آوایی امروز- چهارشنبه- در مورد پیشنهاد ایجاد دادگاه ویژه مفاسد محیط زیست، افزود: منابع طبیعی و محیط زیست تنها متعلق به نسل حاضر نیست بلکه به نسل‌های آینده نیز تعلق دارد و باید حفظ شود البته افراد سودجویی که چیزی جز منافع خودشان برای آنها اهمیت ندارد نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورها وجود دارند.


وزیر دادگستری اظهار داشت: معتقدم دادگاه‌های تخصصی ویژه مفاسد محیط زیست باید ایجاد شود و قضاتی که مقوله محیط زیست و اهمیت، عمق و ابعاد آن را بشناسند و همچنین درک کنند که نابودی یک درخت و یک سانتیمتر خاک کشاورزی چه تبعاتی را برای کشور به همراه دارد در این حوزه ورود کنند.

قضات آگاه به عوارض محیط زیست باید رسیدگی به پرونده‌های محیط زیست را بر عهده گیرند

آوایی ادامه داد: اگر قضات و جمعی عالم و آگاه به عوارض مربوط به مباحث محیط زیستی رسیدگی به پرونده‌های محیط زیست را بر عهده بگیرند خیرات و دستاوردهای فراوانی را برای کشور در پی خواهد داشت.

پیشنهاد ایجاد دادگاه ویژه مفاسد محیط زیست پیشنهاد خوبی است

وزیر دادگستری یادآور شد: پیشنهاد ایجاد دادگاه ویژه مفاسد محیط زیست پیشنهاد خوبی است و با روحیه و انگیزه‌ای که در رئیس قوه قضائیه وجود دارد و حساسیت‌های وی، معتقدم اگر امکانات را در اختیار داشته باشد به زودی این مهم را انجام و آن را در دستور کار قرار خواهد داد.

 

کپی