اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

اطلاعات شخصی کاربران اسپرینت هک شد

اطلاعات شخصی کاربران اسپرینت هک شد
بیتا میرعظیمی

هکرها به اطلاعات کاربران در اپراتور مخابراتی اسپرینت حمله کرده و بخشی از اطلاعات آنها را به سرقت بردند.

روز گذشته کمپانی مخابراتی امریکایی اسپرینت با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که هکرها از طریق نفوذ به سرویس Add a line به بخشی از اطلاعات خصوصی کاربران دسترسی پیدا کردند. این کمپانی در خصوص آمار دقیق اطلاعات سرقت شده هنوز اطلاعاتی را منتشر نکرده اما تأکید کرده است که اطلاعات به سرقت رفته حیاتی و مهم نبوده است.

گفته شده که در جریان این حمله سایبری اطلاعات کاربران از جمله نام، آدرس محل سکونت، شماره تلفن همراه و دیگر اطلاعات حساس هک شده است. این در حالی است که در بیاینه منتشر شده از سوی اسپرینت اعلام شده است که به هیچ وجه اطلاعات حیاتی کاربران از جمله شمار حساب و رمز عبور آن ها هک نشده است.

این کمپانی در حالی خبر هک اطلاعات کاربرانش را منتشر می کند که در حدود یک ماه پیش خبر حمله هکری به بخشی از اطلاعات کاربران منتشر شد. پس از انتشار این خبر کمپانی مذکور از کاربران خواست تا رمز عبور خود را تغییر دهند.

گفتنی است کمپانی آمریکایی اسپرینت (Sprint Corporation) در زمینه خدمات مخابراتی و شبکه در ایالات متحده آمریکا، پورتوریکو و جزایر ویرجین ایالات متحده فعالیت می‌کند. این شرکت در حال حاضر دارای رتبه سوم ارائه‌دهنده خدمات ارتباط راه‌دور در ایالات متحده آمریکا بشمار می رود.

کپی