اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

شناورهای سبک و قایق های صیادی از تردد غیر ضروری خودداری کنند

شناورهای سبک و قایق های صیادی از تردد غیر ضروری خودداری کنند

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: با توجه به شرایط نامساعد دریایی، شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی امروز از تردد در مناطقی چون جاسک، سیریک، هرمز، لارک و هنگام خودداری کنند.

مرضیه سی سی پور افزود: طی امروز شاهد تاثیرات سامانه ناپایدار فصلی در استان خواهیم بود که در برخی نقاط استان تقویت خواهد شد.

وی اظهار کرد: در مناطق دریایی به ویژه سواحل دریای عمان و تنگه هرمز شاهد وزش بادهای نسبتاً شدید جنوب شرقی خواهیم بود که سبب افزایش ابرناکی و افزایش رطوبت نسبی هوا در مناطق ساحلی و مواج شدن دریا خواهد بود.

سی سی پور با بیان اینکه شدت وزش باد در مناطقی چون جاسک قابل ملاحظه پیش بینی می شود و در نقاطی از تنگه هرمز تا محدوده ۴۰ کیلومتر در ساعت نیز پیش بینی می شود، خاطرنشان کرد: توصیه می شود با توجه به شرایط نامساعد دریایی شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی از تردد در مناطقی چون جاسک، سیریک، هرمز، لارک و هنگام خودداری کنند.

وی ادامه داد: با توجه به احتمال اختلال در تردد دریایی در محدوده تنگه هرمز، تمهیدات لازم در بنادر شرقی و مرکزی صورت گیرد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان تصریح کرد: تقویت جریانات شرقی در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات و مناطق مستعد استان سبب رشد ابرهای همرفتی، رگبار موقتی باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد خواهد شد که توصیه می شود از رفتن به مناطق مرتفع خودداری شود.

وی با اشاره به اینکه طی روز پنجشنبه نیز شاهد تاثیر سامانه مونسونی و ناپایداری وضعیت جوی و دریایی خواهیم بود، عنوان کرد: از لحاظ دمایی افزایش رطوبت نسبی هوا و ماندگاری هوای گرم در مناطق ساحلی استان پیش بینی می شود.

سی سی پور با بیان اینکه طی امروز با توجه به شدت گرفتن بادهای فصلی در سواحل جاسک و تنگه هرمز شاهد وزش بادهای نسبتاً شدید جنوب شرقی در مناطقی چون جاسک خواهیم بود، افزود: سرعت وزش باد در نقاطی از شرق تنگه هرمز تا محدوده ۴۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج بیش از ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: با کاهش نسبی سرعت باد در بعدازظهر، از اواخر شب در مناطق یاد شده شاهد افزایش سرعت بادهای جنوب شرقی خواهیم بود و شرایط دریا طی روز پنجشنبه نیز در بنادر شرقی و مرکزی استان نسبتاً مواج خواهد بود./ ایسنا

کپی