اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

انهدام باند سارقان تلفن همراه

انهدام باند سارقان تلفن همراه

ماموران پلیس آگاهی استان البرز اعضای باند سارقان گوشی های تلفن همراه با ۶۰ فقره سرقت را به دام انداختند.

دستگیری اعضای باند سرقت تلفن همراه  در البرز

 سردار سید جعفر حسینی، جانشین فرماندهی انتظامی البرز گفت: در پی مراجعه تعدادی از مردم به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز و اعلام شکایت مبنی بر سرقت گوشی تلفن همراه از سوی ۲ راکب موتور سیکلت در مناطقی از کرج، رسیدگی به موضوع در دستور کار این پایگاه قرار گرفت.

کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و مراجعه به تصاویر آلبوم سارقان سابقه دار سه متهم را که سابقه جیب بری و سرقت گوشی تلفن همراه داشتند را شناسایی و ۲ نفر از آنها را در حال تردد با موتور سیکلت و متهم نفر سوم را نیز در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز منتقل کردند.

متهمان در بازجویی‌های پلیسی به جرم خود مبنی بر ۶۰ فقره سرقت گوشی تلفن همراه از عابران پیاده اعتراف کردند.

سردار حسینی درباره شیوه و شگرد سارقان، خاطرنشان کرد: متهمان با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت به صورت گروه‌های ۲ نفره با پرسه زدن در سطح شهر به ویژه خیابان و معابر خلوت طعمه‌های خود را در حین مکالمه و یا زمانی که حواس آنها به محیط اطراف نبود و یا گوشی در دست شأن قرار داشت و یا از داخل جیب لباس شأن مشخص بود را شناسایی و در یک اقدام مناسب اقدام به سرقت می‌کردند.

به گفته وی، تاکنون ۲۴ نفر از مال باختگان شناسایی شده‌اند و تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز به شهروندان توصیه کرد: هنگام استفاده از تلفن همراه، گوشی را به سمت پیاده رو یا دیوار نگه دارید و پس از اتمام کار خود با تلفن، آن را داخل کیف یا جیب خود قرار دهند./ایرنا

 

کپی