همکاری شرکت های آمریکایی با هواوی ادامه دارد

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 487397

به گفته یک منبع ناشناس وابسته به شرکت هواوی، قرار است شرکت های آمریکایی تا ماه آینده همچنان به همکاری خود با هواوی ادامه دهند.

 یک مقام آمریکایی که تصمیم گرفته ناشناس باقی بماند اعلام کرده که دولت آمریکا آماده است تا مجوزهای شرکت هایی را که مایل به فروش قطعات خود به هواوی هستند تایید کند.

به نظر می رسد این روند تایید تجارت بین دو تا چهار هفته آتی ادامه خواهد داشت. طبق گزارش رسمی دولت ایالات متحده نیز شرکت های آمریکایی می توانند مجوز تجارت خود با هواوی را ادامه دهند. این نتیجه پس از آن به دست آمد که رئیس جمهور ایالات متحده؛ دونالد ترامپ اعلام کرد که شرکت های آمریکایی مجاز به ادامه ارتباطات تجاری خود با هواوی تا اطلاع ثانوی خواهند بود.

 

در حالی که جزئیات زیادی در مورد مجوزها وجود ندارد، به نظر می رسد با توجه به شرایط بازار ایالات متحده، شاهد همکاری برندهای مختلف ایالات متحده با هواوی خواهیم بود. از نخستین روزهایی که قطعنامه هایی علیه هواوی مطرح شد، مدیران این شرکت امیدوار بودند مجددا بتوانند باب دوستی و همکاری را با شرکت های ایالات متحده بگشایند.

دونالد ترامپ نیز وعده هایی در این زمینه مطرح کرد اما با عملی نشدن این وعده ها مشخص شد که مارا پیچیده تر از انتظارات مدیران برند هواوی است. دیروز نیز برند هواوی اعلام کرد صدها کارمند آمریکایی خود را اخراج می کند. اکنون باید دید این اتفاق چه زمانی رخ خواهد داد و آیا مناسبات تجاری دو کشور ایالات متحده و چین بهبود خواهد یافت یا خیر./انتخاب 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.