اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

انتقاد پروانه سلحشوری از فیروزآبادی/ کسی به خاطر آمریکایی بودن گوگل، سراغش نمی‎‌رود/ تلگرام روسی چرا فیلترشد؟

انتقاد پروانه سلحشوری از فیروزآبادی/ کسی به خاطر آمریکایی بودن گوگل، سراغش نمی‎‌رود/ تلگرام روسی چرا فیلترشد؟

کسی برای این که گوگل آمریکایی است سراغ این مرور گر نمی رود / اکنون عرصه رقابت است؛ وقت این نیست که بگوییم چه چیزی کجایی است / تلگرام روسی است؛ پس چرا آن را فیلتر کردیم؟

پروانه سلحشوری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در واکنش به اظهارات فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی که خواستار عدم استفاده از گوگل به دلیل آمریکایی بودن آن و اینکه اطلاعات مورد نظر خود را از آمریکا به ما می دهد، شده بود، گفت: کسی برای این که گوگل آمریکایی است سراغ این مرور گر نمی رود. بلکه برای سهولت دسترسی به دیتا از طریق این موتور جستجوگر، از آن استفاده می کنند.

سلحشوری در گفت و گو با «انتخاب» درباره افراد در اظهارنظر آزادند ولی گوگل یک موتور جستجو گر است که مردم از آن استفاده می‌کنند و به خاطر سهولت دسترسی کار با گوگل راحت است و کاربر بیشتر به سراغ گوگل می رود.

او با بیان اینکه اطلاع ندارم که آیا گوگل آمریکایی است یا خیر، گفت: کسی برای این که گوگل آمریکایی است سراغ این مرور گر نمی رود. بلکه برای سهولت دسترسی به دیتا از طریق این موتور جستجوگر، از ان استفاده می کنند. بنده به شخصه از بین موتورهای جستجوگر با گوگل کار می کنم.

این نماینده اصلاح طلب گفت: اکنون عرصه رقابت است، وقت این نیست که بگوییم چه چیزی کجایی است، تلگرام هم روسی است. پس چرا ما آن را فیلتر کردیم؟

کپی