اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

تعداد گرسنگان در جهان افزایش یافت

تعداد گرسنگان در جهان افزایش یافت

سازمان ملل اعلام کرده است که بیش از 821 میلیون نفر از مردم جهان در سال گذشته میلادی دچار گرسنگی، نبود امنیت غذایی و سوء تغذیه شدند.

بر اساس جدیدترین گزارش سازمان ملل متحد، بیش از 821 میلیون نفر از مردم جهان در سال گذشته میلادی دچار گرسنگی، نبود امنیت غذایی و سوءتغذیه شدند. این سومین سال پیاپی است که شمار کسانی که با اینگونه مشکلات دست و پنجه نرم می کنند رو به افزایش است.
از آنجا که پس از گذشت چند دهه از کاهش ناامنی مواد غذایی، اینگونه معضلات جهانی در 2015 رو به افزایش گذاشت، تلاش برای حرکت معکوس این روند یکی از اهداف چارچوب اهداف توسعه پایدار سازمان ملل تا 2030 قلمداد می شود.
این در حالی است که، تلاش برای رسیدن به جهانی که تا 2030 کسی از گرسنگی در آن رنج نبرد همچنان به عنوان «چالشی گسترده» توصیف می شود.
براساس گزارش سازمان ملل متحد، سازمان کشاورزی و مواد غذایی سازمان ملل متحد (فائو) و دیگر آژانس های این سازمان شامل سازمان بهداشت جهانی مسئولیت اجرا و نظارت بر روند  وضعیت امنیت غذایی و تغذیه در جهان را برعهده دارند. این گزارش، به منظور تلاش برای حفاظت از تغذیه و امنیت غذایی، دست اندرکاران باید جهت مقابله با تاثیرات چرخه های نادرست اقتصادی و همچنین جلوگیری از کاهش خدمات اساسی همچون مراقبت های بهداشتی و آموزش، سیاست های اجتماعی و اقتصادی مناسب را جایگزین کنند.
مقامات سازمان ملل ضمن تاکید بر اهمیت تلاش برای مبارزه با نابرابری جنسیتی و حذف برخی از گروههای اجتماعی، ایجاد «تغییر ساختاری» که بتواند شامل فقیرترین افراد جهان شود را اقدامی در راستای یکپارچه کردن امنیت غذایی و نگرانی های تغذیه توصیف می کنند.
گزارش ها حاکی است، سوءتغذیه 20 درصد مردم آفریقا و بیش از 12 درصد از مردم آسیا و همچنین 7 درصد ساکنان آمریکای لاتین و حوزه کارائیب را در بر می گیرد. قحطی و ناامنی غذایی اکنون گریبانگیر بیش از دو میلیارد نفر از ساکنان کره زمین شده است. مقامات فائو تلاش های کنونی برای به نصف رساندن شمار کودکانی که رشد آنان تا 2030 تحت تاثیر سوتغذیه قرار می گیرد را نامناسب توصیف کردند.
درحال حاضر، درحدود 140 میلیون کودک در جهان از معضلات ناشی از گرسنگی رنج می برند./ خبرگزاری صدا و سیما
 
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.