آغاز گندزدایی مناطق سیل زده لرستان

استانها /
شناسه خبر: 487305

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: گندزدایی منازل مسکونی و اماکن عمومی شهرهای پلدختر، معمولان و روستاهای تابعه آنها با استفاده از مواد گندزدای مجاز تهیه شده از طرف معاونت بهداشت، از ابتدای هفته جاری آغاز و در حال انجام است.

محمدعلی دریک روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با وقوع سیل اخیر در استان و ورود سیلاب همراه با گل و لای به منازل مسکونی و اماکن عمومی، جهت حذف آلودگی‌های احتمالی ناشی از آن، گندزدایی منازل مسکونی و اماکن عمومی شهرهای پلدختر، معمولان و روستاهای تابعه آنها از طرف معاونت بهداشت دانشگاه و با محوریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مشارکت خانوارها، مراقبین سلامت و رابطین بهداشت انجام می شود.

وی اظهار داشت: با بررسی‌های میدانی و برآوردهای کارشناسی به میزان مورد نیاز مواد گندزدا تهیه و در اختیار شبکه بهداشت پلدختر قرار گرفته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: خانواده‌های آسیب دیده از سیل که منازل مسکونی خود را از گل و لای پاکسازی کرده و شستشوی اولیه را انجام داده‌اند می‌توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی محل سکونت خود، نسبت به تحویل ماده گندزدا اقدام نموده و بر اساس نحوه مصرف نسبت به گندزدایی سطوح قابل شستشوی منازل مسکونی خود اقدام کنند./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.