اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

روستای جلیل آباد به شهر تبدیل می شود

روستای جلیل آباد به شهر تبدیل می شود

‌فرماندار پیشوا گفت: با موافقت وزارت کشور روستای جلیل آباد به شهر تبدیل می‌شود.

حسین عباسی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه بیان کرد: با توجه به مطالبات برحق و دیرینه مردم و ظرفیت روستای جلیل آباد بعنوان مرکز بخش، وزارت کشور با درخواست فرمانداری شهرستان پیشوا و استانداری تهران مبنی بر تبدیل روستای جلیل آباد به شهر موافقت کرد و بزودی مقدمات آن اعلام و مراحل تأسیس شهرداری شروع می‌شود.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: در طول یکسال گذشته پیگیری‌های گسترده‌ای صورت گرفت تا حق مردم این بخش در خدمت رسانی بهتر ادا شود و تلاش ما این است که شهرداری جلیل آباد تا پایان سال راه اندازی شود.

وی افزود: این اتفاق مهم سبب اعتلای بهتر خدمات به مردم عزیز و زحمتکش این منطقه می‌شود و ما هم کمک همه جانبه نهادهای بالادستی را برای استقرار نهادها و دستگاه‌های مربوطه در این شهر جدید خواهیم داشت.

عباسی گفت: مرکز بخش جلیل آباد از نظر امکانات، پتانسیل‌ها و جمعیت موجود، قابلیت ارتقا به شهر را داشت و علاوه بر آن تفسیر خوبی از ماده یک قانون تقسیمات کشوری برای ارتقای این مرکز بخش به شهر شده است.

وی افزود: برای رونق بخش اقتصادی نیز تعدادی از سرمایه گذاران را برای توسعه در این منطقه دعوت کرده‌ایم که در آینده‌ای نه چندان دور شاهد نتایج آن هستیم و این منطقه استعداد خوبی برای سرمایه گذاری دارد.

فرماندار شهرستان پیشوا ضمن قدردانی از نگاه ویژه وزارت کشور و استانداری به شهرستان پیشوا به‌ویژه جلیل آباد گفت: تعامل میان دستگاه‌های شهرستان و نگاه ویژه استان به این منطقه نوید بخش آن است که در آینده نزدیک ارتقای بیشتر جایگاه شهرستان پیشوا در سطح استان رقم خواهد خورد.

وی افزود: در حال حاضر ۷ آموزشگاه، ۳ مسجد، یک حسینیه، سالن و زمین چمن ورزشی، کتابخانه عمومی، کانون فرهنگی هنری، پایگاه بسیج، مرکز خدمات جامع سلامت، خانه بهداشت، کلانتری، پادگان و نمایندگی اداره ورزش و جوانان در مرکز بخش جلیل‌آباد دایر است و در آینده و با شهر شدن منطقه، شاهد افزایش سطح خدمات به مردم خواهیم بود.

عباسی در پایان گفت: جلیل آباد در ۱۰ کیلومتری شمال شهر پیشوا واقع شده و بر اساس آخرین سرشماری، حدود ۷۰۰۰ نفر جمعیت دارد و در مسیر پیشوا به شهر شریف آباد است./ ایسنا

کپی