اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

جدیدترین روبات تحویل کالا ساخته شد

جدیدترین روبات تحویل کالا ساخته شد

یک استارتاپ آمریکایی در میشیگان یک روبات هوشمند و سه چرخه طراحی کرده است که می تواند کالاهای مختلف را با خود حمل کند و به مقصد تحویل دهد.

در سال های اخیر بسیاری از شرکت ها ربات های تحویل کالا را طراحی کرده که می توانند به روش های مختلف از جمله نقشه گوگل و جی پی اس کالاهای مختلف را تحویل دهند. اکنون یک شرکت از میشیگان نوعی روبات طراحی کرده که می تواند درست مثل یک سه چرخه عمل کند و در خطوط  دوچرخه های الکترونیک حرکت کند.

 

این روبات که REV-1 نام دارد هفته گذشته طی یک رویداد فناوری به نمایش گذاشته شد. متیو جانسون رابرس، استاد دانشگاه میشیگان، مؤسس و مدیر عامل شرکت سازنده این روبات سه چرخه می گوید روی ابعاد این ربات بسیار فکر شده تا بیش از حد بزرگ یا کوچک نباشد.

REV-1 بزرگتر از بسیاری از روبات های تحویل دهنده است که در پیاده روها حرکت می کنند. در عین حال این ربات کوچکتر و ارزان تر از کامیون ها یا شاتل های تحویل مستقل است. به نظر می رسد این روبات به شیوه ای طراحی شده که مشمول قوانین سخت دوچرخه سواری الکترونیک نشود اما بتواند از مسیرهای این نوع دوچرخه ها استفاده کند.

 

رابرسون در این خصوص می گوید: "پلت فرم طراحی شده توسط ما سبک وزن است و به اندازه کافی سریع عمل می کند و بنابراین برای حرکت در مسیرهای جاده ای بسیار مناسب است. این محصول با هزینه  هر واحد حدود 5 هزار دلار نسبت به بسیاری از نسخه های مشابه دیگر ارزان تر است. در حالی که حداقل چهار کیسه خرید بسته بندی شده را در خود جای می دهد.

پیش از این بسیاری از اعتراضات در مورد روبات های تحویل کالا شامل این مورد می شد که ربات های تحویل کالا از مسیرهای پیاده رو حرکت می کنند و در نتیجه مشکلاتی را برای عابران پیاده ایجاد می کنند. اما اکنون برخی دیگر می گویند حرکت این نوع روبات نیز می تواند خطرناک باشد چرا که در مسیر دوچرخه اختلال ایجاد می کند. البته این روبات ها هنوز برای حرکت در برف و باران طراحی نشده اند و در این زمینه نیز مشکلاتی دارند./انتخاب

کپی