اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
نماینده دادستان تهران:

بهروز و فیروز ریخته‌گران «متهمان بانک سرمایه» به 15 سال حبس محکوم شدند

بهروز و فیروز ریخته‌گران «متهمان بانک سرمایه» به 15 سال حبس محکوم شدند

حکم بهروز و فیروز ریخته گران به تحمل ١۵ سال حبس قطعی شد

نماینده دادستان تهران گفت: حکم بهروز و فیروز ریخته گران به تحمل ١۵ سال حبس قطعی شد.

رسول قهرمانی پیش از برگزاری جلسه متهمان بانک سرمایه در جمع خبرنگاران درباره محکومیت قبلی بهروز ریخته گران یکی از متهمان بانک سرمایه افزود: ریخته گران پیش از این به اتهام اخلال در نظام اقتصادی در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی به ١۵ سال حبس محکوم شدند اما حکم صادره مورد فرجام خواهی قرار گرفته و پرونده به یکی از شعب دیوان عالی کشور ارسال می شود.

وی ادامه داد: این شعبه حکم بدوی را نقض می کند اما بعد از آن رییس وقت قوه قضائیه براساس مشورت مشاوران خود اعمال ماده ۴٧٧ کرده است و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه دیگری در دیوان عالی کشور ارجاع می شود.

قهرمانی اضافه کرد: در نهایت شعبه جدید دیوان عالی کشور رای بدوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب اسلامی را تایید کرد بنابراین ١۵ سال حبس برادران ریخته گران قطعی است.

وی افزود: افراد دیگری نیز در این پرونده متهم بودند که برحسب نظر دادگاه محکوم شدند.

نماینده دادستان تهران در پاسخ به این سوال که چرا به رغم قطعیت حکم دادگاه بهروز ریخته گران خارج از زندان بوده است، گفت: حکم در دیوان عالی کشور قطعی شده بود اما پرونده هنوز به اجرا نرسیده بود و در فرایند اجرا قرار داشت.

نماینده دادستان تهران درباره آخرین وضعیت پرونده ریخته گران در بانک سرمایه افزود: این پرونده در مرحله تحقیقات و تقریباً آماده صدور قرار نهایی است.

قهرمانی درباره متهمان بانک سرمایه گفت: این پرونده ۴٠٠ متهم دارد؛ برای برخی متهمان کیفرخواست صادر و به دادگاه ارسال شده و تعدادی از متهمان نیز کیفرخواست شأن در شرف صدور است.

وی در پاسخ به سوالی درباره دو متهم مطرح در بانک سرمایه؛ غندالی و امامی گفت: امیدواریم بتوانیم تا شهریور ماه کیفرخواست این دو متهم را صادر کنیم.

 

کپی