اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
هشتگ

#سد_لتیان

#سد_لتیان
یگانه خدامی

خبر وقوع حادثه برای یک اردوی دانش‌آموزی ساعتی همه را در اضطراب و شوک نگه داشت. ابتدا گفته شد که 10 دانش‌آموز به‌دلیل باز شدن دریچه‌های سد لتیان مفقود و احتمالاً غرق شده‌اند اما مدتی بعد مشخص شد این دانش‌آموزان سوار بر یک قایق بادی بودند که سوراخ بوده و باعث شده دانش‌آموزان در جزیره‌ای وسط دریاچه محصور شوند و با کمک اورژانس و نیروهای امدادی نجات پیدا کنند. البته 10 نفر هم نبودند و 9 نفر بودند.

از اولین لحظه‌هایی که این خبر منتشر شد کاربران زیادی خبر را منتشر کردند و با تعجب درباره‌اش نوشتند. اینکه چرا با وجود هشدار‌های قبلی برای باز شدن دریچه‌های سد دانش‌آموزان به این منطقه رفته‌اند انتقادی بود که بسیاری از آنها به آن اشاره می‌کردند. نحوه اطلاع‌رسانی هم از موارد دیگری بود که در نوشته‌های کاربران به آن اشاره می‌شد. برای همه اینها هشتگ سد لتیان مورد استفاده قرار می‌گرفت.
واکنش کاربران را به این خبر بخوانید: عمو وینستون: «10 تا دانش‌آموز تو سد لتیان غرق شدن گویا...الان وسط تابستون از کجا دانش‌آموز پیدا کردن؟»، پاشا: «دیروز تو خبرها خوندم که قراره سد لتیان رو باز بکنن و به همین خاطر اخطار دادن که کسی تو مسیل‌ها نباشه که اتفاقی نیوفته. امروز خبر اومده که 10 نفر دانش‌آموز نزدیک سد مفقود شدن. آخه چرا؟ چطور می‌شه این همه بی‌مسئولیت و خدوم بود؟!»، حسین عاملی: «مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌و‌گو با مهر از احتمال غرق شدن چند دانش‌آموز به‌دلیل باز کردن سد خبر داد. مگه جنازه دیدی که می‌گی غرق شدن؟ تو چه کاره‌ای که همچین خبری میدی؟ همه دانش‌آموزان مفقود شده زنده پیدا شدن. آخه می‌فهمی خانواده هاشون چه حالی شدن؟»، اعلیحضرت نمک: «هواپیما سقوط می‌کنه، تعداد مسافرا رو نمی‌دونن. سرباز با اتوبوس می‌ره ته دره، تعداد سربازا رو نمی‌دونن. اردو می‌برن تعداد دانش‌آموزا رو نمی‌دونن. چی می‌دونین پس؟»، کاربر دیگری : «آخه دانش‌آموز رو چرا باید با قایق بادی ببرن پشت سد لتیان؟»، شکیبا مرادی: «بچه‌ها رو می‌ندازن به جون اولیا، یک رضایت‌نامه می‌گیرن و بعد هر بلایی که سر دانش‌آموز اومد، میگن با رضایت اولیای بوده! مگه آدم دانش‌آموز رو اردو می‌بره سد؟! حالم از این اردوهای مدارس بهم می‌خوره. اردو نذارید»، امید فرهنگ: «چندروزه دارن اعلام می‌کنن که قراره سرریز رو تخلیه کنن و دریچه‌ها باز شه، پس چرا اردو رفتن اونجا؟».

کپی