ایران قهرمان زودهنگام کشتی آزاد جوانان آسیا شد

ورزشی /
شناسه خبر: 486811

رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ به میزبانی کشور تایلند درحال برگزاری است و با راهیابی پنج آزادکار دیگر کشورمان به دیدارهای فینال و رده بندی، تیم ایران قهرمان زودهنگام مسابقات شد.

مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز (یکشنبه) در شهر چونبوری تایلند در حال برگزاری است که در پایان دیدارهای مقدماتی پنج وزن دوم، مهدی شیرازی در وزن ۶۱ کیلوگرم، علیرضا عبدالهی در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و امیرحسین کاووسی در وزن ۷۴ کیلوگرم و سید ابوالفضل هاشمی در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شدند. با توجه به نتایج کسب شده در روز نخست و نتایج روز دوم نمایندگان کشورمان، تیم ایران قهرمان زودهنگام این رقابت‌ها شد.

تیم ایران در روز نخست این مسابقات به ۳ مدال طلا و یک مدال نقره دست یافت.

نتایج نمایندگان کشورمان در پنج وزن دوم به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم «مهدی شیرازی» در دور نخست با نتیجه ۳ بر صفر «سانگ بوم هان» از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۳ «اکرام جان حاجی مرادف» از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. شیرازی در این مرحله مقابل «کودای اوگاوا» از ژاپن با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم ایران در دیدار پایانی باید به مصاف «نادر رحیم اف» از ازبکستان برود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز «امیرحسین کاووسی» مقابل «نورتیلیک کاریپبایف» از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد «دولت یرگیش» از قزاقستان را با نتیجه ۴ بر ۳ شکست داد. اما در مرحله نیمه نهایی مقابل «پراوین مالیک» از هند با نتیجه ۱۶ بر ۵ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. کاووسی در این مرحله با «بایارسایخان تسیدنبالجیر» از مغولستان کشتی می‌گیرد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز «سید ابوالفضل هاشمی» در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۲ از سد «اورگیلوخ داگوادورج» از مغولستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۲ بر ۲ «آبیلای سووت» از قزاقستان را از پیش روی برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. هاشمی در این مرحله مقابل «تاتسویا شیرای» از ژاپن با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف هاشمی در این دیدار «گوویند کومار» از کشور هند است.

در وزن ۹۲ کیلوگرم «علیرضا عبدالهی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر «سیمبات سلیمان اف» از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل «بکزات اورکیمبای» از قزاقستان با نتیجه ۴ بر صفر و ضربه فنی به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. حریف عبدالهی در دیدار پایانی «آینیاز صفرنیازاف» از ازبکستان است.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم «امیرحسین زارع» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر و ضربه فنی مقابل «بک دولت اوسربای» از قزاقستان به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر «شوگو موتو» از ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. زارع در دیدار نهایی به مصاف «بوهردن» از چین می‌رود.

دیدارهای فینال و رده بندی اوزان فوق بعد از ظهر امروز (یکشنبه) برگزار می‌شود./ فدراسیون کشتی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.