اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

پیش‌بینی افزایش نسبی دما در هرمزگان

پیش‌بینی افزایش نسبی دما در هرمزگان

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان با بیان اینکه از شدت وزش باد طی روز سه‌شنبه کاسته خواهد شد، گفت: از لحاظ دمایی از فردا در برخی نقاط استان بین یک تا ۲ درجه‌ای افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

مرضیه سی‌سی پور در خصوص پیش‌بینی وضعیت جوی و دریایی هرمزگان، اظهار کرد: سامانه ناپایدار فصلی همچنان در جنوب شرق کشور فعال است و سبب ناپایداری جوی و دریایی در برخی نقاط استان خواهد شد.

وی تصریح کرد: تا ساعات ظهر در سواحل دریای عمان و شرق تنگه هرمز افزایش باد جنوب شرقی (تا ۳۶ کیلومتر بر ساعت) خواهیم داشت که توصیه می‌شود شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی به‌ویژه در محدوده جاسک خودداری کنند.

سی‌سی پور با بیان اینکه از ساعات بعدازظهر و اوایل شب نیز شاهد افزایش بادهای شمال غربی در جزایر کیش و لاوان خواهیم بود که سبب متلاطم شدن این مناطق خواهد شد، توصیه کرد: شناورهای سبک و صیادی از تردد به سمت مناطق غربی جزایر کیش و لاوان خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه با تأثیر سامانه مونسونی در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات و برخی نقاط مستعد مرکزی و غربی رشد ابرهای همرفتی و رگبار موقتی باران همراه با افزایش لحظه‌ای سرعت باد پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: طی ساعات بعدازظهر یکشنبه و دوشنبه احتمال تقویت آن در برخی نقاط مرتفع شمالی و غربی دور از انتظار نیست.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان با بیان اینکه روز دوشنبه با شدت گرفتن سرعت بادهای شمال غربی در جزایر خلیج‌فارس و تنگه هرمز شاهد مواج شدن قابل‌ملاحظه دریا خواهیم بود، اضافه کرد: سرعت وزش باد در محدوده ۴۵ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود که با توجه به نامساعد بودن شرایط دریا شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی جدا خودداری کنند.

وی اضافه کرد: تمهیدات لازم در بنادر و اسکله‌های استان صورت گیرد و از تردد کشتی‌های تجاری به سمت کشورهای حاشیه خلیج‌فارس خودداری شود.

سی‌سی پور در پایان با بیان اینکه از شدت وزش باد طی روز سه‌شنبه کاسته خواهد شد، گفت: از لحاظ دمایی از فردا در برخی نقاط استان بین یک تا ۲ درجه‌ای افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود./ ایسنا

کپی