اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
معاون وزیر ارتباطات عنوان کرد:

صدور پروانه، لازمه استخراج ارز دیجیتال

صدور پروانه، لازمه استخراج ارز دیجیتال

معاون وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: اصلی‌ترین استراتژی ما به رسمیت شناسی ارز دیجیتال است به این معنی که از لحاظ قانونی، برای استخراج ارز دیجیتال پروانه بهره‌برداری صادر شود.

امیر ناظمی یادآور شد: وزارت ارتباطات، تقاضای خود را هشت ماه پیش به دولت داد و این تقاضا به جلسات کمیسیون‌های دولت رفت و نهایتا در هیات وزیران مطرح شد که با آن موافقت نشد و بار دیگر به کمیسیون‌ها برگشت.

وی همچنین گفت: در جلسه کمیسیون اقتصاد که دوشنبه هفته گذشته برگزار شد پیشنهاداتمان را برای به رسمیت شناسی ارز دیجیتال بار دیگر مطرح کردیم.. ناظمی یادآور شد: همچنین بخش مهمی مربوط به بانک مرکزی است که آقای همتی نیز موافق کلیات پیشنهادات در این زمینه بودند.وی با تاکید بر اینکه در این زمینه بیشترین مشکل را با وزارت نیرو داریم، اظهار کرد: در همان جلسه با آقای اردکانیان نیز صحبت کردیم، اما به بررسی همه بندها نرسیدیم و ادامه مباحث به جلسه هفته آتی کمیسیون موکول شد.

ناظمی یکی از مبناها برای به رسمیت شناسی ارز دیجیتال را استخراج رمزارز در ساعات غیر پیک دانست و تسهیل سرمایه گذاری در قسمت نیروگاهی یا هر منبعی که بتواند به استخراج رمز ارز کمک کند را از دیگر مبناهای پیشنهادات وزارت ارتباطات عنوان کرد.وی تاکید کرد: موارد ذکر شده پیش فرض‌های ما هستند که اگر وزارت نیرو بپذیرد فکر می‌کنیم مشکلی در زمینه استخراج ارز دیجیتال در کشور وجود نداشته باشد.

/ایلنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.