اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

پروژه ارز دیجیتال فیس بوک تعلیق می شود

پروژه ارز دیجیتال فیس بوک  تعلیق می شود

جروم پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا با ابراز نگرانی از تحولات اخیر ارزهای دیجیتالی گفت : پروژه فیس‌بوک برای راه اندازی ارز دیجیتالی موسوم به لیبرا نمی‌تواند از این جلوتر برود مگر آن که به نگرانی‌های جدی این بانک پاسخ قانع کننده دهد.

پاول افزود: لیبرا نگرانی‌های زیادی را در خصوص امنیت کاربران، استفاده در پول‌شویی، حمایت از مصرف کننده و ثبات مالی ایجاد کرده است.
جروم پاول با اشاره به ضرورت اتخاذ رویکرد احتیاطی در زمینه ارزهای دیجیتالی گفت: بانک مرکزی آمریکا مخالف نوآوری در زمینه مالی نیست ولی اگر ارزهای دیجیتالی با معیارها مطابقت نداشته باشند باید با احتیاط با آن برخورد شود و به همین دلیل فکر می‌کنم به زمان بیشتری برای بررسی این مساله نیاز داریم.
وی افزود: فیس‌بوک صدها میلیون کاربر دارد و در نتیجه ارز دیجیتال آن در صورت راه‌اندازی قطعاً می‌تواند مورد استفاده از طیف وسیعی از مردم در سراسر جهان قرار گیرد.
فیس‌بوک نیز در واکنش به این اظهارات گفته است که با اظهارات پاول موافق است و برای آگهی بخشی بیشتر به جامعه در خصوص این پروژه برنامه‌های زیادی دارد.
اظهارات پاول معاملات امروز ارزهای دیجیتالی را نیز تحت تأثیر قرار داد به گونه‌ای که بیت کوین با کاهش ۲.۴ درصدی به ۱۲ هزار و ۲۶۸.۹۹ دلار رسید. بیت کوین از ماه گذشته تاکنون ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است.
/ایسنا

کپی