اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

امضای آزادی 16 زندانی بدهکار

امضای آزادی 16 زندانی بدهکار

16 زندانی که به‌خاطر ناتوانی مالی در پرداخت بدهی خود دوران محکومیتشان را می‌گذراندند با کمک زوج نیکوکار البرزی آزاد شدند.

  ایران واشقانی فراهانی:
«ر.ف» و همسرش تاکنون مسبب آزادی زندانیان زیادی شده‌اند. آنها این بار نیز 16 زن و مرد را که به‌خاطر بدهی مالی در زندان بودند آزاد کردند. این زوج به خبرنگار «ایران» می‌گویند: خدا را شاکریم که ثواب آزادی این هموطنان گرفتار را نصیبمان کرد تا بتوانیم با انفاق بخشی از اموال‌مان در آزمون انسانیت سربلند و پیروز باشیم.

زندانیان مهریه و نفقه

در بخش زندانیان مهریه و نفقه 9 زندانی که تقریباً سرگذشت زندگی‌شان شباهت زیادی به هم دارد دیده می‌شوند. از مادر شوهری که به‌خاطر مهریه عروسش زندانی شده تا جوانانی که اغلب به‌خاطرناتوانی در پرداختن نفقه و مهریه 4 تا 5 میلیون تومانی ناچارند ماه‌ها و سال‌ها پشت میله‌های زندان بمانند. اما نکته حائز اهمیت در پرونده این متهمان دوری از فرزندان‌شان است که بعضاً برخی از آنها ماه‌های زیادی است که در حسرت دیدار کودکان‌شان چشم براه هستند. همه این 9 نفر با پرداخت بدهی‌شان از سوی این نیکوکاران آزاد شدند.

---

دعوا در نوجوانی محکومیت در جوانی

حسن در 16 سالگی هنگام بازی در یک کلوب رایانه‌ای با نوجوانی درگیر و باعث آسیب یکی از چشم‌های طرف درگیری شد. آن زمان با پرداخت هزینه درمان

پرونده بسته شد اما بعد از چند سال پزشکان به ناچار یک چشم او را تخلیه کردند و حسن به زندان و پرداخت 150 میلیون تومان دیه محکوم شد.

 

آزادی نگهبان بدهکار

مرد 29 ساله نگهبان ساختمانی بود که مورد دستبرد شبانه سارقان قرار گرفت. حدود 3 سالی است که به سبب 4 و نیم میلیون تومان خسارت در زندان بسر می‌برد.

 

حبس مجازات ضمانت

 

مرد جوانی که 5 سال پیش به‌خاطر ضمانت سفته 20 میلیون تومانی زندانی شد و همسرش 3 سال پیش بر اثر گاز گرفتگی جان سپرد و دختر 7 ساله‌اش نزد یکی از اقوام زندگی می‌کند.

 

کاسب ورشکسته

 اصغر در کار پخش لوازم خانگی بود اما چک 6 میلیون تومانی یکی از مشتریانش با ضمانت او برگشت خورد و از 3 ماه قبل زندانی بود.

 

ضمانت پردردسر

علی 38 ساله، ضامن بانکی شد. او به خاطر 7 میلیون تومان بدهی دوستش، 6 ماه در زندان بود.

 

میوه فروش بدهکار

 نادر میوه فروش بود و بدهی 6 میلیون و 400 هزار تومانی او را زندانی کرد.

 

خرید گوشی مسروقه

از شهریور 97 به‌خاطر 2 میلیون تومان زندانی شد. کارش دستفروشی بود اما به اتهام خرید گوشی همراه مسروقه بازداشت شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.