اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

گشوده شدن درهای ورزشگاه شیرودی امروز به روی دختران انقلاب

گشوده شدن درهای ورزشگاه شیرودی امروز به روی دختران انقلاب

دختران انقلاب و دلیر مردان این سرزمین امروز پنجشنبه، برای نشان دادن جایگاه و قدرت حجاب در جامعه ایرانی در رزمایشی شرکت می کنند که برگزارکنندگان آن در صد هستند قدرت حجاب در کشور را به دشمنان نشان داده و ثابت کنند مطالبه زنان ایرانی حجاب است.

 اجتماع عظیم دختران انقلاب به منظور پاسداشت ارزش های حجاب برتر و یادآوری این موضوع که حجاب مصونیتی ارزش آور است، ساعت ۱۷ در ورزشگاه شهید شیرودی تهران برگزار می‌شود.
 
سرهنگ «کورش فتاحی» معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه حضرت محمد رسول ا… (ص) تهران بزرگ همزمان با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب در تشریح برنامه های این سپاه در این هفته گفت: ۲۱ تیر ماه ۱۳۱۴ در مخالفت با قانون غیرانسانی و غیرالهی حکومت پهلوی بر ضرورت کشف حجاب، مردم در مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی دست به اعتراض زدند که تجمع آنان توسط حکومت آن زمان به خاک و خون کشیده شد لذا هرساله، ما این روز را به عنوان روز ملی عفاف و حجاب در نظر می گیریم چرا که مسئله حجاب و پوشش مناسب جزوی از پایه‌های فرهنگی و اعتقادی جامعه ما و اساساً میراث و هویت ملی کشور است.
 
وی در خصوص برنامه تجمع دختران انقلاب در ورزشگاه شیرودی خاطرنشان کرد: پنجشنبه ۲۰ تیرماه سه برنامه با عناوین جشن بزرگ دختران انقلاب با محوریت حجاب و عفاف و با حضور میلیونی زنان در سراسر کشور و همزمان در تهران اجتماع بزرگی در استادیوم شهید شیرودی ساعت ۱۷، برنامه فتح قله توچال توسط خواهران بسیجی در دو روز متوالی و در نهایت، اجتماع بزرگ خواهران محجبه در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) از ساعت ۱۸ برگزار خواهد شد.
 
امروز، ۴۰۰ تجمع عفاف و حجاب همزمان در سراسرکشور برگزار می شود
 
«مینو اصلانی» مسئول بسیج جامعه زنان هم با بیان اینکه تجمع بزرگ عفاف و حجاب امروز پنجشنبه همزمان در ۴۰۰ شهر در سراسر کشور و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می شود یادآور شد: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته بالغ بر یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر با شعار «حجاب حافظ حریم خانواده» در این تجمع حضور خواهند داشت.
 
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور، درباره هدف از برگزاری این تجمعات، اظهار کرد: هدف از برگزاری این تجمعات تعمیق گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و نمایش قدرت نرم انقلاب اسلامی است که نشان دهد پایه‌های دینی مردم بسیار قوی و حجاب و عفاف برای آنها اهمیت دارد بنابراین مسئولان باید درباره تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف به وظایف خود عمل کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: ستاد مردمی عفاف و حجاب روز جمعه ۲۱ تیر هم در نماز جمعه‌های سراسر کشور حضور گسترده خواهند داشت که به قرائت بیانه، درخواست و مطالبات مردمی با یاد شهیدان و بازخوانی وصیت‌نامه آنها و ارائه گزارشی از فعالیت‌های عفاف و حجاب در این مراسم باشکوه عبادی سیاسی خواهند پرداخت.
 
وی از تولید محتواهای با موضوع حجاب خبر داد و گفت: ۳ کلیپ و نماهنگ در پایان این همایش از آن رونمایی می‌شود و بیش از ۱۵۰۰ برنامه در سطح شهرها برای بزرگداشت این هفته پیش‌بینی شده است.
 
به منظور پاسداشت شهدای واقعه مسجد گوهرشاد و سالروز حمله رژیم پهلوی به معترضان کشف حجاب در سال ۱۳۱۵، هر ساله از ۱۵ تا ۲۱ تیرماه با عنوان هفته عفاف و حجاب نامگذاری شده است که امسال هم این هفته همزمان با دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر و با نامگذاری روزها به ترتیب به «فریضه الهی، سیره فاطمی»، «تجلی فطرت، تاج بندگی»، «حقوق شهروندی، احترام به قانون»، «تکریم خویشتن، احترام به آزادی»، «اخلاق مداری، خانواده سالم»، «میراث ایرانی، گرایش جهانی» و «امنیت اجتماعی، وصیت شهیدان» آغاز شد./ایرنا 
کپی