اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

# شهرداری_مشهد

# شهرداری_مشهد
یگانه خدامی

جلسه شهرداری مشهد با خبرنگاران برای شهردار و معاون فرهنگی‌اش دردسرساز شد. سه‌شنبه فیلمی درباره این جلسه منتشر شد که نشان می‌داد در این جلسه شهردار با معاون فرهنگی‌اش تماس می‌گیرد تا پاسخگوی خبرنگاران باشد اما او به جای پاسخگویی به خبرنگاران توهین می‌کند.

بازتاب این فیلم و انتقاد از این مقام شهرداری مشهد آنقدر زیاد بود که دیروز معاون فرهنگی این شهرداری استعفا داد و شهردار مشهد هم با قبول استعفایش از خبرنگاران عذرخواهی کرد.
خبر این استعفا و عذرخواهی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و هم خبرنگاران و هم کاربران دیگر به آن با هشتگ شهرداری مشهد و معاون بی‌فرهنگ واکنش نشان دادند. بعضی از آنها از استعفا و عذرخواهی استقبال می‌کردند. بعضی هم به انتقادهایشان از رفتار بعضی مقام‌های مسئول ادامه می‌دادند: علیرضا آینه دار: «متولی فرهنگی وفرهنگ‌سازی در دستگاه معظمی مانند شهرداری و یک کار و اقدام غیر فرهنگی وغیراخلاقی! وای به روزی که بگندد نمک»، احمدرضا اردشیر: «معاون بی‌فرهنگ شهرداری مشهد استعفا داده و شهردار پذیرفت، شهردار هم فرمودن صداقت و شفافیت هزینه داره و من پای هزینش ایستادم. یکی داره تو قوه قضائیه شفافیت ایجاد می‌کنه تا دست قاضی فاسد رو قطع کنه و عدالت رو برپا کنه، یکی هم در مشهد شفافیت ایجاد می‌کنه تا فحش‌کشا رو شناسایی کنه از لحاظ دغدغه!»، نیلو: «دیروز متن نامه‌ عذرخواهى معاون فرهنگى شهردارى مشهد رو خوندم و امروز هم خبر استعفاشو! جدا از اصل ماجرا، باید گفت، چشممون به جمال مدیر پاسخگو روشن. اینکه مسئولى هزینه اشتباهشو بپردازه در مملکت ما اتفاق نادریه و اگه بگین باید همین جور باشه می‌گم بله ولى چه کنم که من ندید بدیدم!»، روحی: «بدا به حال فرهنگ شهری که معاون فرهنگی اش تو باشی»، حامد برهان: «معاون فرهنگی شهرداری مشهد استعفا کرد. من فکر می‌کردم کسایی که بی اصول ایشون رو به این کرسی نشونده بودن استعفا می‌دن»، در حال پرواز: «هنوز باورم نمی‌شه چنین مزخرفی از دهن معاون فرهنگی در اومده. کاش دروغ بود»، مهدی: «جماعت خبرنگار این همه فریاد وامصیبتا سر دادید برای معاون بی فرهنگ از شهردار بی فرهنگ سؤال نکردید که مگر مکالمات روزمره آقایان با هم چطور است که یک معاون با رئیس خودش چنین رکیک صحبت می‌کند؟»، وچه: «ولی تو این قضیه شهردار مشهد و معاونش به نظر من آقای شهردار مقصره. وقتی جلو چند خبرنگار زنگ می‌زنی و می‌ذاری رو بلندگو، قبل از هرچیزی بگو رو بلندگو گذاشتی.»
 

کپی