اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

سفیر بریتانیا در امریکا استعفا داد

سفیر بریتانیا در امریکا استعفا داد

وزارت خارجه بریتانیا استعفای کیم داروک سفیر بریتانیا در امریکا را تایید کرد.

آقای داروک گفته است که ادامه کار با توجه به شرایط موجود برای او "غیرممکن" است.

چند روز پیش ایمیل‌های سفیر بریتانیا در واشنگتن لو رفت که در آن آمده بود دولت دونالد ترامپ را "بی‌منطق، متزلزل و ناکارآمد" توصیف کرده بود.

در پی انتشار محتوای برخی از از ای‌میل‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با تشدید حمله به سفیر بریتانیا در واشنگتن گفت که دیگر با او کار نخواهد کرد.

او در یک رشته توییت در روز دوشنبه گفت که سر کیم داروک "در آمریکا فردی مورد علاقه یا خوش چهره نیست."

در یکی از پیغام‌های ارسال شده در ماه گذشته سفیر بریتانیا در آمریکا، سیاست‌های ایالات متحده در خصوص ایران را "غیرمنسجم و سردرگم" معرفی کرده بود.

 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به ایمیل های لو رفته سفیر بریتانیا درباره عملکرد او گفته بود که "دیگر با او کار نخواهیم کرد."

او همچنین کیم داروک را فردی "بسیار نادان" توصیف کرده و شیوه مدیرت ترزا می نخست وزیر بریتانیا درباره برگزیت را هم فاجعه بار و احمقانه خوانده است.

آقای ترامپ پیشتر در واکنشی به نشت این ایمیل ها گفته بود که "ما طرفدار سفت و سخت این شخص نیستیم و او به خوبی به بریتانیا خدمت نکرده است."

جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا در مورد این نوشته‌ها گفت که آنها بیان کننده "نظرات شخصی" سفیر بوده و نه نظرات دولت بریتانیا.

آقای هانت که در تلاش است تا رهبر حزب محافظه‌کار و نخست وزیر بعدی بریتانیا شود تاکید کرد، این وظیفه سفیر است که "نظرات صادقانه"‌اش را به دولت اعلام کند، اما این نظرات در نگاه دولت تاثیری نداشته‌اند.

آقای هانت گفت که دولت ترامپ "نه تنها خیلی تاثیر گذار که بهترین دوست بریتانیا در جامعه جهانی است."/ بی‌بی‌سی فارسی

کپی