اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

ویلموتس: با جوان‌ترین هسته ممکن در جام جهانی برزیل حاضر شدیم/ می‌خواهم بازیکنانم حمله و موقعیت ایجاد کنند

ویلموتس: با جوان‌ترین هسته ممکن در جام جهانی برزیل حاضر شدیم/ می‌خواهم بازیکنانم حمله و موقعیت ایجاد کنند

مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت که کادر فنی این تیم باید روی فوتبال هجومی کار کند.

مارک ویلموتس ضمن قدردانی از حاضران در هم‌اندیشی مربیان تیم‌های ملی گفت: در ابتدا از همه دوستان تشکر می‌کنم. موارد زیادی در جلسه مطرح شد و از تمامی مربیان باید تشکر کنم که موضوعات مختلفی را بیان کردند. مدت کوتاهی است که به ایران آمده‌ام و در حال تجزیه و‌ تحلیل هستم. به خاطر اطلاعاتی که در اختیار من گذاشتید، متشکرم.

در بلژیک با جوان‌ترین هسته ممکن در جام جهانی برزیل حاضر شدیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران افزود: کار ما این است که به صورت روش‌مند جلو برویم. مطمئناً باشگاه‌ها پایه این کار هستند. چرا که آنها بازیکنان را انتخاب و تربیت می‌کنند. در مرحله بعدی ما بهترین‌ها را از بین آنها انتخاب می کنیم. پس از آن نگرش و فلسفه مربی و فدراسیون مطرح می‌شود. من یک مربی هستم که جوانان را بسیار دوست دارم و علاقه‌مند هستم آنها را به کار بگیرم. برای همین در بلژیک با جوان‌ترین هسته ممکن در جام جهانی برزیل حاضر شدیم. این ریسکی بود که من انجام دادم، اما بعداً در پیش‌برد کار به ما کمک کرد. مهم است که تیم‌های جوان در تورنمنت‌های مختلف شرکت کنند.

 برای من دفاع کردن صرف کافی نیست 

ویلموتس گفت: مرحله بعد فلسفه بازی است. گروه 14 و 16 در یک‌ دسته تعریف می‌شوند و گروه 19 و 20 سال به تیم من نزدیک‌تر هستند. درباره فلسفه بازی، برخی مربیان در جهان معتقدند باید بازی کرد تا گل نخورد و برخی معتقدند باید بازی کرد تا گل زد. برای من دفاع کردن صرف کافی نیست و می‌خواهم بازیکنانم حمله و موقعیت ایجاد کنند. خود من و همینطور هاشمیان مهاجم بودیم و مهاجم باید در حمله باشد. البته بازیکنان هم مسئولیت خودشان را دارند. وقتی استراتژی را در نظر می‌گیریم، باید همه روی آن متمرکز شوند. یعنی وقتی قرار است تهاجمی بازی کنیم، همه باید از نظر ذهنی روی این مسئله و استراتژی فوتبال هجومی تمرکز داشته باشند، هم از نظر شخصیتی و حتی تفکر خود فدراسیون.

وی اضافه کرد: فلسفه بازی من این است که همین بازی تهاجمی که در پیش گرفتیم ادامه پیدا کند. چون مهاجمی که نتواند نقش خودش را ایفا کند، از نظرم در بازی‌ها خواهد مُرد. وظیفه اصلی سرمربیان تشخیص هسته اصلی بازی و تشخیص نقاط ضعف و قوت بازی است و بنا بر موقعیت‌های مختلف تغییراتی را نیز خواهیم داد. چون هدف نهایی رسیدن به پیروزی است. قبل از اینکه به ایران بیایم، مشغول مطالعه تیم ایران و بازیکنانش بودم که مشخص شد در این زمینه بسیار غنی هستند و توانایی اجرای تفکرانم را دارند.

ویلموتس گفت: در پایان از همه مربیان تشکر و پیشنهاد می‌کنم اگر تمایل داشته باشید، من این آمادگی را دارم که نشست‌هایی داشته باشیم تا وقتی بازیکنی از رده‌ای به رده بالاتر می‌رود، از صفر شروع نکند. باز هم از توجه شما ممنونم و‌ امیدوارم جلسات ما با هم ادامه داشته باشد./ سایت فدراسیون فوتبال

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.