با تصمیم یک دادگاه منطقه ای در نیویورک،

ترامپ حق بلاک کردن افراد در توییتر را از دست داد

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 485824

مدتی پیش پرونده ای در دادگاه فدرال ایالات متحده درباره ارتباط دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده با حسابهای کاربری منتقدانش مطرح شد. بر اساس این شکایت افرادی که از دونالد ترامپ نقد می کردند توسط ترامپ سرکوب می شدند و در نتیجه با اعتراض به این موضوع سعی کردند مانع از این رفتار دونالد ترامپ شوند.

از این پس رئیس جمهور ایالات متحده؛ دونالد ترامپ دیگر قادر نخواهد بود افراد را در توییتر بلاک کند. یک دادگاه فدرال تصمیم گرفته که رهبر ایالات متحده را مجبور کند همه توییت ها را منتشر کند و به عبارتی دقیق تر هیچ توییتی را سانسور نکند چرا که رسانه های اجتماعی فضایی عمومی و آزاد برای همگان محسوب می شوند.

این تصمیم در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در نیویورک اتخاذ شده است. قاضی بارینگتون دی پارکر در این خصوص نوشت: "اصلاحیه اول اجازه نمی دهد که یک مقام رسمی که از یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی استفاده می کند، از اهداف سیاسی بهره مند شود و اصلاحیه دوم ما نیز مشمول ممنوعیت بلاک کردن کاربران است."

یک فعال حقوق مدنی کاربران نیز در این خصوص می گوید کاربران حق دارند نقدهای مودبانه خود را به شکلی آزادانه در شبکه های اجتماعی مطرح کنند و با ممنوعیت نیز مواجه نشوند./انتخاب