اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

ترامپ بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا برای محیط زیست است

ترامپ بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا برای محیط زیست است

مدیر عامل سازمان غیر انتفاعی "باشگاه سی‌یِرا" که یکی از مشهورترین و پرسابقه‌ترین سازمان‌های فعال در حفظ محیط زیست اعلام کرد ترامپ را بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا برای محیط زیست است.

مایکل برونه، مدیر عامل سازمان غیر انتفاعی "باشگاه سی‌یِرا" که یکی از مشهورترین و پرسابقه‌ترین سازمان‌های فعال در حفظ محیط زیست در آمریکا محسوب می‌شود این اظهارات را در یک بیانیه مطبوعاتی و پیش از یک سخنرانی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره مسائل آب‌وهوایی مطرح کرد.

مایکل برونه در این بیانیه‌ مطبوعاتی تصریح کرد: دونالد ترامپ در ضمن اشاعه گاز های گلخانه‌ای مردم را فریب می‌دهد تا بر این حقیقت که بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا در حوزه محیط زیست، آب‌وهوا و بهداشت عمومی است سرپوش بگذارد.

بر اساس اعلام "باشگاه سی‌یِرا" ترامپ بعد از انتخاب شدن به ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ تبدیل به تنها رهبر در جهان شد که از پذیرش دانش مربوط به مقابله با تغییرات آب‌وهوایی خودداری می‌کند  و تلاش کرده تا با ظاهرسازی در مورد سوابق بسیار آشکارش در حوزه مسائل آب‌وهوا واقعیت را تحریف کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: حملات بی‌امان ترامپ به آب‌وهوای پاک ما و اراضی عمومی ما باعث تهدید شدن سلامت و ایمنی میلیون‌ها آمریکایی شده و او با هیچ سخنرانی نمی‌تواند واقعیت اعمالش را تغییر دهد.

در بیانیه "باشگاه سی‌یِرا" تصریح شد، ترامپ تا کنون تدابیر برای مقابله با آلودگی گاز متان را کنار گذاشته و یک سری‌ برنامه‌ها برای محافظت از آمریکایی‌های آسیب‌پذیر در مقابل آلودگی‌ هوا را تضعیف ساخته و در نتیجه این سیاستهای او هوای ما آلوده تر شده و آسم و حملات قلبی در میان مردم شیوع بیشتری یافته است./ایسنا

کپی