اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

آذری: با انتقال شکاری به تراکتورسازی تلاش‌مان را در فیفا بیشتر می‌کنیم/ عده‌ای باید اراجیف‌شان را به فراموشی بسپارند

آذری: با انتقال شکاری به تراکتورسازی تلاش‌مان را در فیفا بیشتر می‌کنیم/ عده‌ای باید اراجیف‌شان را به فراموشی بسپارند

مدیر عامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: قوانین بین‌المللی شرایط سفت و سختی دارد و ما نیز از امروز بیشترین تلاش‌مان را در فیفا انجام می‌دهیم تا حقمان ضایع نشود.

سعید آذری درباره پیوستن رضا شکاری به تیم فوتبال تراکتور تبریز و اینکه باشگاه ذوب‌آهن بابت انتقال این بازیکن به لیگ روسیه در فیفا شکایت کرده بود، اظهار داشت: رفتن شکاری به این باشگاه و آن باشگاه چیزی را عوض نمی‌کند و روح قوانین بین‌المللی را تغییر نمی‌دهد. شکاری همان شرایطی که برای رفتن به پرسپولیس را داشت الان با انتقال به تراکتور نیز خواهد داشت و اینکه او باشگاهش را مدام عوض کند ما را نمی‌تواند تحت تاثیر قرار بدهد. همچنین قوانین بین‌المللی شرایط سفت و سختی دارد و ما نیز از امروز بیشترین تلاشمان را در فیفا انجام می‌دهیم تا حقمان ضایع نشود.

وی با اشاره به مذاکره شکاری با باشگاه پرسپولیس و عدم انتقال او به این تیم تصریح کرد: در آن زمان هم من به باشگاه پرسپولیس هشدار دادم که این انتقال می‌تواند برای آنها دردسرساز شود و خوشبختانه نبی (عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس) به دلیل اینکه پیش از این دبیر کل فدراسیون فوتبال بوده و کلیه قوانین نقل و انتقالاتی را می‌داند متوجه ماجرا شد و این انتقال صورت نگرفت. اما اینکه این بازیکن به پرسپولیس نرفت و به تراکتور رفت ماهیت قضیه را تغییر نمی‌دهد و هیچ تفاوتی برای ذوب‌آهن نمی‌کند.

سربازان ما در تراکتور کارشان تمام شده

آذری با اشاره به اینکه گفته می‌شود ذوب‌آهن قرار است شکاری را با 3 بازیکن سربازش در تراکتور به نوعی معاوضه کند تاکید کرد: عده‌ای باید این اراجیف را به فراموشی بسپارند. سربازان ما در تراکتور کارشان تمام شده و با توجه به اینکه اتمام خدمت‌شان در نیمه اول شهریور خواهد بود فقط دو بازی ابتدایی لیگ را از دست می‌دهند و آنها را ما در آسیا نیز همراه‌ مان خواهیم داشت. بحث بازگشت سه بازیکن سرباز و شکایت ما از شکاری هیچ دخل و تصرفی به یکدیگر ندارد و اینها همه زایده ذهن‌های مریض است.

مدیرعامل ذوب‌آهن با بیان اینکه من اهل معامله نیستم و شرافتم را از سر راه نیاورده‌ام، تصریح کرد: اگر ما می‌خواستیم معامله کنیم پیش از این تراکتور پیشنهاد داده بود که دانیال اسماعیلی‌فر را نگه دارد و پول رضایت‌نامه‌اش را هم بدهد و دو بازیکن دیگر را آزاد کند اما ما آن موقع هم این پیشنهاد را قبول نکردیم و اصلا نیازی به این چیزها نداریم. من درباره شکاری به باشگاه پرسپولیس پیشنهاد دادم که این انتقال صورت نگیرد و آنها متوجه موضوع شدند اما تراکتور نه.

قبل از اینکه قرارداد شکاری را ثبت کنند از فیفا استعلام بگیرند

وی یادآور شد اینکه شکاری به کدام تیم می‌پیوندد به ما ربطی ندارد و ما پرونده‌مان را در فیفا در هر حالت ادامه خواهیم داد فقط من به مسئولان تراکتور توصیه می‌کنم که قبل از اینکه قرارداد شکاری را ثبت کنند از فیفا استعلام بگیرند. من اگر جای تراکتوری‌ها بودم تا جواب استعلام فیفا نمی‌آمد اقدامی انجام نمی‌دادم.

آذری با بیان اینکه روز گذشته حق‌دوست با پایان دوره خدمت سربازی‌اش از فجر سپاسی به ذوب‌آهن بازگشت یادآور شد: باید تشکر کنم از دوستانمان در فجر سپاسی که شرایط ذوب‌آهن را به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا و رقابت در تیم‌های عربی را درک کردند و برای بازگشت حق‌دوست به ذوب‌آهن همکاری کردند اما در تبریز پیرو مقررات نظامی گفتند که باید آموزش بازیکنان‌مان تمام شود. خدمت بازیکنان ما تا چند وقت دیگر کاملا تمام خواهد شد و آن موقع می‌خواهم ببینم که چه کسی می‌تواند آنها را در تبریز نگه دارد. ما از این بابت مشکلی نداریم و انشاءالله 3 بازیکن‌مان خیلی زود به جمع‌مان اضافه می‌شوند./ تسنیم

کپی