اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

پولادگر: نسل طلایی تکواندو بانوان در راه است/ رنگ و بوی المپیک در ورزش کشور دیده نمی‌شود

پولادگر: نسل طلایی تکواندو بانوان در راه است/ رنگ و بوی المپیک در ورزش کشور دیده نمی‌شود

رئیس فدراسیون تکواندو گفت: نباید فراموش کنیم نسل طلایی تکواندو بانوان در راه است و کیمیا علیزاده پیشقراول این نسل است.

محمد پولادگر در حاشیه اولین نشست کمیسیون‌های کمیته ملی المپیک درخصوص پیشنهادات ایران به مسئولان کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون جهانی تکواندو جهت احقاق حق ملی‌پوشان تکواندو ایران اظهار داشت:یکی از پیشنهادات مسئولان ایرانی حضور ملی‌پوشان ما در رقابت‌هایی مشابه و هم امتیاز با مسابقات جهانی بوده است. البته این به این منظور نیست که فدراسیون جهانی یک دور دیگر مسابقات جهانی را برگزار کند بلکه آنها با توجه به عدم صدور روادید 180 ورزشکار از کشورهای مختلف دنیا، می‌توانند مسابقاتی با گرید مسابقات جهانی را برگزار کنند.

وی تاکید کرد: البته از میان 180 ورزشکار، ملی‌پوشان ما از معدود ورزشکارانی بودند که تاثیر عدم حضور در مسابقات جهانی را در رنکینگ خود مشاهده کردند. شاید اگر ورزشکاران دیگر 120 امتیاز این مسابقات را کسب می‌کردند تاثیر آنچنانی در رنکینگ آنها ایجاد نمی‌شد اما دو ورزشکار ما با کسب این امتیاز می‌توانستند جایگاه مناسبی در رنکینگ داشته باشند. البته هنوز هیچ تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است و ما منتظر پاسخ فدراسیون جهانی هستیم.

رئیس فدراسیون تکواندو درخصوص شرایط بانوان تکواندو ایران برای کسب سهمیه المپیک توکیو عنوان کرد: فکر می‌کنم اگر واقع‌بینانه و منطقی بخواهیم رفتار کنیم باید به دنبال کسب سهمیه در مسابقات قاره‌ای باشیم و از این طریق سهمیه المپیک را به دست بیاوریم.

 احتمال حضور بانوان در مسابقات گرندپری

پولادگر در خصوص احتمال حضور بانوان در مسابقات گرندپری برای کسب تجربه جهت حضور در مسابقات قاره‌ای عنوان کرد: باید در نظر بگیرید شرایط مالی فدراسیون تکواندو نیز مانند سایر فدراسیون‌ها و ورزش ایران خوب نیست اما اگر بتوانیم منابع لازم را تامین کنیم قطعا از این فرصت استفاده می‌کنیم.

وی درخصوص احتمال تکرار مدال کیمیا علیزاده در المپیک 2020 عنوان کرد: ما به این موضوع امیدواریم همانطور که در گذشته عنوان کردم یک نسل طلایی بانوان در راه است که کیمیا علیزاده پیشقراول آن بوده است. مهلا مومن‌زاده تکواندوکاری است که در 3 رده سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان موفق به کسب مدال جهانی شده است.

رئیس فدراسیون تکواندو در خصوص حضور تیم ملی تکواندو بانوان در اردوی مشترک با تیم ملی صربستان عنوان کرد: اردوی مشترکی با بانوان صربستان در کار نیست بلکه یک کمپ تمرینی است که بانوان ما نیز اگر شرایط مهیا شوند در آن حضور خواهند داشت.

پولادگر درخصوص نیازهای فدراسیون تکواندو برای موفقیت در کسب سهمیه المپیک توکیو عنوان کرد: امسال و یک سال پیش از المپیک، سال مهمی برای ورزش ماست اما متاسفانه هیچ رنگ و بوی المپیک را مشاهده نمی‌کنیم. باید نگاه‌ها و توجهات در این سال حساس متمرکز شود تا انشاءالله بتوانیم در المپیک ژاپن نتیجه خوبی کسب کنیم.

وی تاکید کرد: با توجه به انتظاراتی که از فدراسیون تکواندو وجود دارد و با در نظر گرفتن اینکه این فدراسیون یکی از 4 رشته‌ای است که در تاریخ مسابقات المپیک موفق به کسب مدال شده است باید توجه بیشتری نیز به آن شود. ما انتظار داریم به میزان توقع و انتظاری که از تکواندو وجود دارد از این رشته نیز حمایت شود. در حال حاضر در دو مرحله به حساب فدراسیون پول واریز شده است اما ما هنوز نمی‌دانیم بودجه سال جاری ما چقدر است و هیچ تفاهم‌نامه‌ای را در این خصوص امضا نکرده‌ایم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.