اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

تقویت روابط خواهرخواندگی اصفهان با لاهور

تقویت روابط خواهرخواندگی اصفهان با لاهور

استاندار اصفهان با بیان اینکه قرار بود دبیرخانه دائمی اکو در اصفهان ثبت شود، گفت: یکی از مزایای این تعاملات تقویت روابط خواهرخواندگی اصفهان با لاهور پاکستان است و از طرف اصفهان اعلام آمادگی می کنم.

عباس رضایی صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار با وزیر علوم و فناوری پاکستان، اظهار کرد: اشتراکات ایران و پاکستان تنها به زبان برنمی گردد، بلکه مهمترین وجه اشتراک آنها، مسلمان بودن و پیمان برادری بین دو کشور است.

وی افزود: مردم ایران استقبال از مقام معظم رهبری در پاکستان را فراموش نمی کنند و این نشان از روابط صمیمی قلبی و محکم بین دو کشور است و به عنوان یک دانشگاهی خوشحالم که در خدمت وزیر کشور دوست و همسایه هستم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه قرار بود دبیرخانه دائمی اکو در اصفهان ثبت شود، اظهار کرد: یقین دارم بعد از ملاقات از اصفهان، شما نیز با من هم عقیده خواهید شد که اصفهان این پتانسیل را دارد. به عنوان مزاح بگویم اینجا حق اصفهان ضایع شده است.

وی گفت: اگر چه در گرمترین روزها به اصفهان آمده اید، اما بدانید محبت مردم اصفهان هم به همین گرمی است.

رضایی یادآور شد: یکی از مباحث جلسه امروز این است که در بحث ثبت دبیرخانه سازمان علمی اکو در تهران اقدام کنیم. البته اصفهان پتانسیل این را دارد و دانشگاه اصفهان نیز این پتانسیل را بیشتر فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به اجلاس اوراسیا که هفته گذشته در اصفهان برگزار شد، گفت: افراد باز هم تمایل دارند در اصفهان حضور یابند، امیدواریم در مورد شما نیز این گونه باشد.

استاندار اصفهان خطاب به وزیر علوم پاکستان، گفت: از اینکه نگرش شما باز است و معتقدید کشورهای منطقه باید مشکلاتشان را خودشان حل کنند بسیار خوشحالم. یکی از مبانی اصلی انقلاب اسلامی حفظ استقلال کشورهای منطقه با دید برابری، برادری و عدالت است.

وی با ابراز خوشحالی از این دیدار در اصفهان، گفت: امیدوارم حضور شما منجر به زمینه فعالیت بیشتر در رشته هایی همچون ادبیات، ریاضی و هنر شود.

رضایی افزود: به عنوان یک پزشک می گویم که اشتراکات بسیاری در این زمینه بین دو کشور وجود دارد و معتقدم روابط علمی و تعاملات دو کشور باید بیشتر شود.

وی تصریح کرد: یکی از مزایای این تعاملات تقویت روابط خواهر خواندگی اصفهان با لاهور پاکستان است که از طرف اصفهان اعلام آمادگی می کنم.

استاندار اصفهان افزود: پیشنهاد دیگر من تقویت روابط اقتصادی دو کشور است که باید افزایش یابد و علاوه بر هیئتی که برای فرش اعزام می کنید، هیئتی از فعالان اقتصادی خود را نیز اعزام کنید و یقین دارم پتانسیل دو کشور می تواند زمینه فعالیت هر دو را بیشتر کند و در این رابطه ارتباط بین اتاق های بازرگانی اصفهان و پاکستان می تواند کمک کننده باشد.

وی تصریح کرد: تورگردی و تقویت فعالیت های توریستی بین دو کشور می تواند زمینه ساز فعالیت های خوبی برای دو کشور باشد./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.