لرستان پیشرو در اطفای حریق

استانها /
شناسه خبر: 485551

رئیس سازمان جنگل‌ها و فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: لرستان جزو استان‌های پیشرو در اطفای حریق است.

سرهنگ عباس‎نژاد در مراسم تکریم و تودیع فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان با بیان اینکه برنامه‌ریزی مؤثر و هدفمند مهندس نجفی باعث شده که لرستان جزو استان‌هایی باشد که کمترین حریق را داشته است، اظهار کرد: یگان حفاظت یگانی شبه انتظامی است که لازمه کار آن باید یک چارچوب انتظامی باشد.

وی استفاده از جوامع محلی را ضروری دانست و بیان کرد: بدون مشارکت مردم نمی‌توان در کارها موفق بود و اگر از اطلاعات مردم کمک بگیریم قطعاً شاهد موفقیت‌های چشمگیری در حوزه حفاظت خواهیم بود.

عباس نژاد سامانه ۱۵۰۴ را یک نیرو کمکی برای یگان حفاظت قلمداد کرد و افزود: یگان حفاظت ضابطین خاص قضائی هستند که باید در امر صیانت از این منابع ارزشمند کوشا باشند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بیان کرد: مدیریت خوب، دلسوزانه و متخصصانه مهندس نجفی به شکلی بوده است که در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از منابع طبیعی لرستان بعنوان استان‌های پیشرو یاد می‌شود.

برخورد با سوءاستفاده کنندگان اراضی ملی

در ادامه این مراسم قاضی رازانی، دادستان مرکز استان عنوان کرد: پیشگیری بهتر از درمان است و دستگاه قضا با جدیت تمام در بحث مقابله با کسانی که از اراضی ملی سواستفاده می‌کنند برخورد خواهد کرد.

در ادامه این جلسه، سرهنگ مهرنیا به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت منابع طبیعی استان سیل اخیر را حاصل تخریب منابع طبیعی دانست و اظهارکرد: در انجام امورات محوله نهایت تلاش خود را خواهد کرد و از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

در این مراسم از تلاش‌های مجدانه سرهنگ رستگاریان فرمانده قبلی یگان حفاظت تقدیر و سرهنگ مهرنیا به عنوان فرمانده یگان حفاظت این اداره کل منصوب و معرفی شد./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.