برگزاری روز مزرعه میوه های سردسیر در خاش

استانها /
شناسه خبر: 485531

روز مزرعه میوه‌های سردسیری با حضور جمعی از بهره برداران، کارشناسان و مسئولین جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در شهرستان خاش برگزار شد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در خصوص هدف از برگزاری روز مزرعه در سطح استان گفت: به منظور استفاده از توان علمی پژوهشگران ارشد سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و در اختیار قرار دادن آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی به بهره برداران بخش کشاورزی استان، روز مزرعه را که یکی از مؤثرترین تکنیک‌های آموزشی و ترویجی است با حضور بهره برداران، کارشناسان پهنه و محققین در شهرستان‌های استان برگزار می‌نمائیم.

بهزاد شهرکی افزود: به دلیل اینکه شهرستان خاش بیشترین سطح زیر کشت میوه‌های سردسیری را داراست برگزاری روز مزرعه میوه‌های سردسیری در این منطقه برنامه ریزی و اجرا شد.

شایان ذکر است شهرستان‌های خاش، میرجاوه و زاهدان عمده مناطق کشت میوه‌های سردسیری استان می‌باشند. محصول زردآلوی استان به دلیل شرایط هوای مناسب به عنوان زودرس ترین زردآلوی کشور محسوب می‌شود.

در سیستان و بلوچستان ۱۰۴۰ هکتار باغ زردآلو است که ۷۶۴ هکتار آن بارور و سالیانه حدود ۷۶۶۰ تن میوه زردآلو تولید می‌شود./ابسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.