برگزاری روز مزرعه میوه های سردسیر در خاش

استانها /
شناسه خبر: 485531

روز مزرعه میوه‌های سردسیری با حضور جمعی از بهره برداران، کارشناسان و مسئولین جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در شهرستان خاش برگزار شد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در خصوص هدف از برگزاری روز مزرعه در سطح استان گفت: به منظور استفاده از توان علمی پژوهشگران ارشد سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و در اختیار قرار دادن آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی به بهره برداران بخش کشاورزی استان، روز مزرعه را که یکی از مؤثرترین تکنیک‌های آموزشی و ترویجی است با حضور بهره برداران، کارشناسان پهنه و محققین در شهرستان‌های استان برگزار می‌نمائیم.

بهزاد شهرکی افزود: به دلیل اینکه شهرستان خاش بیشترین سطح زیر کشت میوه‌های سردسیری را داراست برگزاری روز مزرعه میوه‌های سردسیری در این منطقه برنامه ریزی و اجرا شد.

شایان ذکر است شهرستان‌های خاش، میرجاوه و زاهدان عمده مناطق کشت میوه‌های سردسیری استان می‌باشند. محصول زردآلوی استان به دلیل شرایط هوای مناسب به عنوان زودرس ترین زردآلوی کشور محسوب می‌شود.

در سیستان و بلوچستان ۱۰۴۰ هکتار باغ زردآلو است که ۷۶۴ هکتار آن بارور و سالیانه حدود ۷۶۶۰ تن میوه زردآلو تولید می‌شود./ابسنا