اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

سفیر انگلیس درباره حضور مجددش در وزارت خارجه ایران چه گفت؟

سفیر انگلیس درباره حضور مجددش در وزارت خارجه ایران چه گفت؟

سفیر انگلیس برای سومین بار در روزهای اخیر به وزارت امور خارجه رفت/ حضور امروز سفیر انگلیس در وزارت امور خارجه احضار نبوده و دلیل آن پیگیری وزارت امور خارجه در موضوع پیگیری نفتکش توقیف شده ایرانی در تنگه جبل الطارق و در چارچوب دیدارهای برنامه ریزی شده بوده است

راب مک ایر، سفیر انگلیس پیش از ظهر امروز در وزارت خارجه حضور پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، او هنگام خروج از این وزارتخانه در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه علت حضور وی در این وزارتخانه چه بوده است، گفت: Just business !

سید عباس موسوی هم به خبرگزاری صدا و سیما در خصوص حضور «رابرت مک ایر» سفیر انگلیس در وزارت امور خارجه گفت: حضور امروز سفیر انگلیس در وزارت امور خارجه احضار نبوده و دلیل آن پیگیری وزارت امور خارجه در موضوع پیگیری نفتکش توقیف شده ایرانی در تنگه جبل الطارق و در چارچوب دیدارهای برنامه ریزی شده بوده است.

دلیل حضور سفیر بریتانیا در وزارت امور خارجه برای سومین بار طی یک هفته

سفیر انگلیس پیش از ظهر امروز برای سومین بار در روزهای اخیر و در جریان توقیف نفتکش ایرانی در وزارت امور خارجه حاضر شد.

به گزارش ایلنا، «رابرت مک ایر» سفیر انگلیس در تهران صبح امروز برای سومین بار در طول یک هفته گذشته در وزارت امور خارجه حضور یافت و درباره آخرین وضعیت نفتکش حامل نفت ایران که روز پنجشنبه از سوی نیروی دریایی ارتش انگلیس به صورت غیرقانونی توقیف شده بود، توضیحاتی ارائه کند.

سفیر انگلیس در تهران ابتدا عصر پنجشنبه گذشته در اعتراض به توقیف نفتکش حامل نفت جمهوری اسلامی ایران توسط رئیس اداره سوم غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار شد و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران را دریافت کرد.

در این دیدار مدارک و مستندات مربوط به این نفتکش و محموله‌ آن که حکایت از حرکت کاملاً قانونی نفتکش دارد در اختیار سفیر انگلیس قرار گرفته و تاکید شد که جمهوری اسلامی ایران از تمامی ظرفیت‌های سیاسی و قانونی خود برای رهاسازی این کشتی و استیفای حقوق خود استفاده خواهد کرد.

همچنین روز گذشته سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه از حضور مجدد مک ایر به وزارت امور خارجه در پی توقیف نفتکش ایرانی خبر داده بود.

به گزارش ایسنا، نفتکش حامل نفت ایران از روز پنجشنبه گذشته توسط دولت انگلستان در منطقه جبل الطارق توقیف شده است.

انگلیسی‌ها مدعی شده‌اند که مقصد نهایی این نفتکش بندری در سوریه بوده است. این در حالی است که مقامات تهران این موضوع را رد کرده و اعلام کردند که با توجه به حجم این نفتکش هیچیک از بنادر سوریه ظرفیت پذیرش آن را ندارد و مقصد این نفتکش سوریه نبوده است. در چارچوب پیگیری این موضوع پنجشنبه هفته گذشته سفیر انگلیس در تهران به وزارت خارجه احضار شد. روز گذشته نیز عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه خبر داد که سفیر انگلیس برای بار دوم در ارتباط با این موضوع به وزارت خارجه آمده است.

کپی