اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

رشته‌هایی که پنبه شد

رشته‌هایی که پنبه شد
یگانه خدامی

اجلاس اوپک و حضور بیژن زنگنه وزیر نفت در آن از سوژه‌هایی است که این چند روز حسابی مورد توجه بوده است. بخصوص بعد از پخش برنامه شبکه سه که در آن کشتی حامل نفت ایران ردیابی و مسیر آن مشخص شد.

بیژن زنگنه دیروز در اوپک به این مسأله واکنش نشان داد و گفت:«صداوسیما هر چه رشته کرده بودیم، پنبه کرد.» حرف‌های او را بسیاری از کاربران نوشتند و بازنشر کردند. البته به مسائل دیگری که در اوپک مطرح بود هم دیروز پرداخته می‌شد.
این نوشته‌ها را درباره بیژن زنگنه، کشتی ایرانی و اوپک بخوانید: حسین توانگر: «فردا میگن یک نفر از دفتر زنگنه این گزارش رو فرستاده و تأکید کره که حتماً پخش بشه!»، مصطفی شاه کرمی: «احتمالاً منظورشون از پنبه شدن رشته‌هاشون توسط صداوسیما پنبه شدن رشته توئیت‌هایشان است. البته جناب ژنرال زنگنه قبلاً اعلام کرده بود که اولاً اعتقادی به دور زدن تحریم‌ها نداره، ثانیاً این ویدئو را قبل از صداوسیما، فایننشیال تایمز نمایش داده بود. اینجاست که میگن این رشته سر دراز دارد»، سجاد عابدی: «دو اعتراف مجری برنامه جنجالی صداوسیما که اطلاعات سری فروش نفت ایران را فاش کرد ۱_ سوءاستفاده‌ فوری رسانه‌های ضدانقلاب به گزارش فروش نفت ایران توسط صداوسیما ! ۲_گزارش جنجالی با هماهنگی مدیران شبکه سه و صداوسیما انجام شده ! علی فروغی تا کی باید برای مردم هزینه داشته باشد ؟»
طره مشک سا: «گرای صداوسیما به تحریم‌کنندگان درخصوص فروش نفت، حضور نماینده‌ها در زندان و دیدار با زنجانی، علم کردن داستان کارتخوان در دفتر وزیر، فاسد نشان دادن مدیران نفتی، فقط نشان از یک چیز دارد بیرون کردن زنگنه از گود، شروع لفت ولیس جریانی خاص به بهانه دور زدن تحریم!»، شیفت: «انواع حملات به وزارت نفت آغاز شد. بابک زنجانی گفت جای من و زنگنه عوض خواهد شد. خبر آمد برخی‌ها در زندان با زنجانی دیدار کردند. زنگنه گفت مسیر فروش نفت باید محرمانه بماند. مسیر فروش نفت با جزئیات از طریق شبکه۳ فاش گردید.»، مهدیه: «به زنگنه و وزارت نفت هزار جور انگ اخلاقی و اقتصادی بستن حالا هم در شبکه سه که مدیر انقلابی داره راه‌های دور زدن تحریم‌های نفتی رو با جزئیات تشریح می‌کنند چه خبره؟»، حداد: «همین خبر(فارغ از رسانه‌های خارجی)قبل از این(درتاریخ ۵ تیرماه)در رسانه‌های دولتی نیز مخابره شده است!

کپی