اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

برترین استارتاپ های فناوری به انتخاب مجمع جهانی اقتصاد

برترین استارتاپ های فناوری به انتخاب مجمع جهانی اقتصاد
میترا جلیلی خبرنگار

مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس که هرساله پیشگامان اقتصاد جهان و چهره های سیاسی را گرد هم جمع می کند، به رشد اقتصادی حاصل از تکنولوژی نیز نگاهی ویژه دارد.

این مجمع هرسال استارتاپ ها و کمپانی های نوآور را در بخش های مختلف تکنولوژی ازجمله علوم روباتیک،تغییرات آب و هوایی، علوم کامپیوتر، غذا و... انتخاب می کند تا با آنها همکاری گسترده داشته باشد.

 مجمع جهانی اقتصاد اعتقاد دارد نوآوری و ابتکار برای آینده جوامع نقشی حیاتی دارد و زمینه ساز رشد اقتصادی است. به بیان دیگر توسعه تکنولوژی های جدید می تواند تاثیری عمده بر تجارت جهانی داشته باشد. در مجمع جهانی اقتصاد 2019 نیز 56کمپانی نوپا از کشورهای مختلف برای مشارکت در پروژه دوساله این مجمع انتخاب شدند تا با افراد توانمند حوزه تکنولوژی در جهان همکاری داشته باشند. موضوع جالب این که 25درصد از 56 کمپانی انتخاب شده، مدیر و بنیانگذار زن دارند که این موضوع یک نقطه عطف به حساب می آید. ازسوی دیگر درمیان منتخبین، نام 14کشور دیده می شود که در این میان، وجود نام هایی همچون مراکش، عربستان سعودی و افریقای جنوبی، برای بسیاری شوکه کننده بود.

از کمپانی های منتخب امسال می توان به Dorabot اشاره کرد؛ یک کمپانی چینی که از روبات ها برای سرویس های ارسال  کالا  استفاده می کند. Alesca Life دیگر کمپانی چینی منتخب هم در اتوماسیون تهیه غذا در رستوران ها فعالیت دارد. شرکت امریکایی Inari Agriculture هم دیگر شرکت منتخب مجمع جهانی اقتصاد است که در تولید محصولاتی فعالیت دارد که نیاز به زمین کمتری دارند. Via Verde هم کمپانی مکزیکی فعال در حوزه تولید باغ های عمودی در شهرهای شلوغ و پرجمعیت و یکی دیگر از کمپانی های برتر از نگاه مجمع جهانی اقتصاد است.

اما این انتخابها تاکنون چه تاثیری بر عملکرد کمپانی ها داشته است؟ در پاسخ باید گفت بخشی از کمپانی هایی که پیش از این در مجمع جهانی اقتصاد انتخاب شده بودند به بزرگترین و تاثیرگذارترین کمپانی های حوزه تکنولوژی تبدیل شده اند. از کمپانی هایی که در گذشته اننتخاب شدند می توان به گوگل، توئیتر، اسپاتیفای، ویکی مدیا، موزیلا، Airbnb و Bloom Energy اشاره کرد؛ کمپانی هایی که امروزه هریک به غول فناوری تبدیل شده اند.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.