اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

حضور "سوفیا" در کنفرانس بلاک چین آفریقا

حضور "سوفیا" در کنفرانس بلاک چین آفریقا
بیتا میرعظیمی

بزرگترین کنفرانس بلاک چین آفریقا در سال جاری میزبان روبات انسان نمای "سوفیا" خواهد بود.

امسال کنفرانس بلاک چین آفریقا در کامپالا (پایتخت اوگاندا) با رنگ و بویی متفاوت برگزار می شود؛ چرا که "سوفیا" روبات انسان نمای ساخته شده توسط  کمپانی هنگ کنگی «هانسون رباتیک» اعلام کرده است در تاریخ سوم و چهارم ماه جاری میلادی (جولای) در این مراسم  شرکت کرده و احتمالا در جمع متخصصان در حوزه فناوری سخنرانی خواهد کرد.

روز دوشنبه سوفیا در هتل کپسالا کامپالا حضور یافته و با شخصیت های برجسته ای همانند رئیس جمهوری اوگاندا، سیرالئون و دیگر مقامات برجسته کشورهای آفریقایی دیدار و گفتگو خواهد کرد.

 "کوئم رگوندا" رئیس انجمن بلاک چین اوگاندا ضمن اعلام حضور روبات سوفیا در این مراسم فناوارنه گفت: بسیار خرسندیم که سوفیا امسال در بزرگترین کنفرانس بلاک چین در آفریقا شرکت می کند.

وی افزود: این روبات انسان نما به موضوعات مطرح شده در این کنفرانس علاقمند خواهد شد؛ چرا وی به موضوعات فناورانه توجه وافری داشته و حضور در چنین کنفرانس هایی را با آغوش گرم می پذیرد.

رئیس انجمن بلاک چین اوگاندا ادامه داد: سوفیا با حضور خود در کنفرانس بلاک چین نشان خواهد داد که چگونه فناوری به غنی شدن بشریت می انجامد؟ ظاهر انسانی و توانایی ابراز احساسات از سوی روبات سوفیا جذابیت حضور متخصصان و فعالان در عرصه فناوری را دو چندان کرده و انگیزه ای بسیار قوی برای حضور آن ها در این رویداد فناوارنه  ایجاد خواهد کرد.

گفتنی است کنفرانس بلاک چین آفریقا امسال در کامپالا پایتخت اوگاندا حول موضوعاتی همانند انقلاب صنعتی چهارم در قاره سیاه، سیستم های پرداخت و خدمات مالی دیجیتال، آینده کار و آموزش و تأثیر فناوری بر زیرساخت های کشورها برگزار خواهد شد.

 

کپی