اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

50 کشته در حمله افراد مسلح در اتیوپی

50 کشته در حمله افراد مسلح در اتیوپی

مسئولان اتیوپیایی اعلام کردند که در حمله افراد مسلح، بیش از پنجاه نفر در غرب این کشور کشته شدند، اما هنوز هویت مهاجمان روشن نیست.

پس از آنکه اتیوپی هفته‌ای ناآرام به دلیل کودتایی نافرجام را پشت سر گذاشت، امروز پنجشنبه، مسئولان از مرگ بیش از پنجاه نفر در حمله افراد مسلح خبر دادند.

مقامات محلی در اتیوپی گفتند که در حمله‌ دیروز (چهارشنبه) افراد مسلح در ایالت «بنیشنگول گوموز» یکی از مناطق نُه‌گانه که در غرب این کشور واقع شده، بیش از پنجاه نفر جان باختند و بیست‌وسه نفر نیز مجروح شدند.

به گزارش وبگاه خبری «الخلیج أونلاین» یک مسئول محلی گفت «ما تحقیقات را ادامه می‌دهیم. تردیدهایی داریم که آیا مهاجمان همان‌هایی هستند که در کودتای اقلیم امهره دخیل بودند یا خیر».

اقدامات خشونت‌بار از شنبه گذشته در ایالت امهره در شمال غرب اتیوپی و زمانی آغاز شد که کودتای نافرجامی شکل گرفت و دهها نفر بر اثر آن جان باختند. تلویزیون دولتی اتیوپی گزارش کرد که رئیس ایالت امهره و مشاورش در کودتای روز شنبه گذشته کشته شدند. همچنین رئیس ستاد کل ارتش این کشور که هدف گلوله قرار گرفته بود نیز کشته شد.

گفته می‌شود یکی از ژنرال‌های ارتش اتیوپی که نامی از وی برده نشده است در پشت این کودتا قرار دارد. «آبی احمد» نخست‌وزیر اتیوپی نیز که با لباس نظامی در صفحه تلویزیون کشورش حاضر شد، گفته است که تعدادی از مسئولان این کشور در شهر «بحر دار» پایتخت ایالت امهره بر اثر این کودتا کشته شده‌اند./فارس

کپی