اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

جمع‌آوری ۴۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور

جمع‌آوری ۴۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور

طی یک سال گذشته مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری شد.

آیت‌الله سیدرضا تقوی - رئیس شورای عالی زکات کشور - در آئین کلنگ‌زنی ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی خیرساز در روستای دمرود پلدختر، اظهار کرد: امروز و با حضور جمعی از خیرین کشور در روستای دمرود معمولان عملیات ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی توسط خیرین آغاز شد.

وی با ذکر این مطلب که خیرانی که متعهد ساخت منازل در مناطق سیل‌زده شدند، از اقصی‌نقاط کشور هستند، اظهار کرد: علاوه‌بر ۱۵۰ واحد مسکونی سه واحد آموزشی نیز ساخته می‌شود که دو واحد آن توسط رئیس اصناف تهران ساخته می‌شود.

آیت‌الله تقوی با اشاره به این‌که واحدهای مسکونی تا پایان سال تحویل آسیب‌دیدگان از سیل می‌شود بر لزوم حضور خیرین در مناطق سیل‌زده استان لرستان تاکید و تصریح کرد: خیران برای ساخت این واحدها دو میلیارد تومان هزینه خواهند کرد.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ضمن تقدیر از سخاوتمندی مردم در جریان سیل اخیر، تصریح کرد: بنا بر گزارش جمعیت هلال احمر در ماه مبارک رمضان روزانه یک میلیارد تومان به حساب هلال‌احمر واریز می‌شد این در حالی‌است که در جریان سیل در کشور مردم فقط ۴۰۰ میلیارد تومان به هلال‌احمر کمک کردند.

وی با ذکر این مطلب که در زلزله کرمانشاه مردم پلدختر به یاری زلزله‌زدگان رفتند، تصریح کرد: در مقابل نیز مردم کرمانشاه به سیل‌زدگان لرستان کمک کردند.

رئیس شورای عالی زکات کشور با اشاره به این‌که سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری شد، گفت: اما امسال پیش‌بینی ما افزایش زکات کشور است./ ایسنا

کپی