اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

وزیر فرهنگ: خبرنگاران مشمول طرح مسکن کارکنان دولت می‌شوند

وزیر فرهنگ: خبرنگاران مشمول طرح مسکن کارکنان دولت می‌شوند

سیدعباس صالحی با اعلام اینکه تمام ذینفعان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله خبرنگاران و هنرمندان مشمول طرح مسکن کارکنان دولت می‌شوند،‌ از مذاکره‌ای خبر داد که در این خصوص با وزیر راه و شهرسازی انجام شد.

«سیدعباس صالحی» روزچهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به رایزی نهای انجام گرفته با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درخصوص طرح تامین مسکن کارکنان دولت، افزود: مذاکره شد که ذینفعان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که خبرنگاران و هنرمندان نیزهستند شامل این طرح شوند.

براساس قانون ساماندهی زمین و مسکن و قانون پس‌انداز مسکن، طرح تامین مسکن کارکنان دولت (تام کاد) که مورد تاکید رییس جمهوری است، بزودی عملیاتی و اجرایی می‌شود.

طرح تامین مسکن کارکنان دولت به این شیوه برنامه‌ریزی شده است تا کارمندان دولت وجوانانی که درخدمت دولت هستند از بدو خدمت از حقوق ماهیانه آنها کسر و به صندوقی واریز شود تا بعد از مدت زمانی مشخص کارمندان دولت صاحبخانه شوند.

فقط کاغذ فرهنگی مشمول ارز دولتی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فقط کاغذ فرهنگی که شامل کاغذ مطبوعات و کاغد کتاب های غیر درسی است ارز چهارهزار و ۲۰۰ تومانی برای واردات دریافت می کنند بقیه کاغذها شامل ارز کالاهای نیمایی می شوند.

صالحی با تشریح فعالیت ها و کارهای انجام گرفته درخصوص واردات کاغذ، گفت: در سال‌های گذشته سالانه ۳۵۰ هزار تا ۴۰۰ هزارتن کاغذ به قیمت ۳۵۰ میلیون تا ۴۰۰ میلیون دلار وارد کشور می‌شد.

وی افزود: مجموع ارزی که در سال ۹۸ برای برای کاغذ فرهنگی (کاغذ مطبوعات و کتاب)، ۸۰ هزارتن معادل ۸۰ میلیون دلار است و کاغذ فرهنگی در مجموع کالاهای اساسی قرار دارد بقیه شامل کالاهای غیر اساسی و مشمول کالاهایی ارز نیمایی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: در سال ۹۷ کل کاغذ مشمول کلاهای اساسی بود اما در سال ۹۸ فقط کاغذ کتاب و مطبوعات شامل کالاهای اساسی است و ارز چهارهزار و ۲۰۰ می‌گیرد و مجموعه ارز در اختیار ۸۰ میلیون دلار است.

صالحی با اشاره به این تغییر گفت: این تفاوت، در مسیر تصمیم گیری و سامانه اتفاقاتی را ایجاد کرده است، اما تا پایان خرداد، ۲۵ هزار تن کاغذ معادل ۲۵ میلیون دلار از سوی سامانه ها تأیید شده که ۹ هزار تن کاغذ مطبوعات و ۱۵ و ۵۰۰ هزار تن متعلق به حوزه کتاب است./ ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.