اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

دعوت وزارت ارشاد از مردم برای حضور در مراسم تشییع ١٥٠شهید

دعوت وزارت ارشاد از مردم برای حضور در مراسم تشییع ١٥٠شهید

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‎ای مردم را برای شرکت در مراسم تشییع پیکرهای مطهر ١٥٠شهید گمنام و شناسایی شده دفاع مقدس که پنج‌شنبه ٦ تیر ماه ساعت ٩ صبح از مقابل دانشگاه تهران برگزار می‌شود؛ دعوت کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن اطلاعیه به شرح زیر است:بار دیگر عطر دل‌انگیز پیکرهای پاک شهدا، این تطهیر شدگان کوثر ناب بهشتی، حال و هوای شهرمان را آسمانی می‌کند. جهاد مقدس شهیدان و خون پاک آنان عامل بقای فرهنگ تشیع علوی و تداوم بخش ارزش‌هایی است که عدالت و آزادی در پرتو آن به عینیت می‌رسد.

براستی اگر فرهنگ ایثار و شهادت در افق بیکرانگی منشور انقلاب اسلامی نبود، هیچگاه ماوایی پر دوام و پرصلابت همچون جمهوری اسلامی ایران بر مظلومان جهان هویدا نمی‌گشت. شهدا و ایثارگران در حقیقت تجلی فرهنگ جوانمردی، ایثار و از خود گذشتگی انسان‌هایی هستند که عشق را در مکتب توحید آموختند و در راه رستگاری گام بر جاده امن الهی نهادند.

هم پیمان با این پروانه‌های شمع ولایت که درپرتو نور ایمان خویش به درجه کمال رسیدند و در راه تحقق آرمان‌های این گوهرهای تابناک، کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه خود را متعهد می‌دانند تا در مراسم تشییع پیکرهای مطهر ١٥٠ شهید دفاع مقدس که در روز پنجشنبه ٦ تیرماه ساعت ٩ صبح از مقابل دانشگاه تهران به سمت معراج الشهدا تشییع می‌شود حضور یافته و بار دیگر با آرمان‌های بلند انقلاب، امام شهیدان و رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید بیعت کنند.

کپی