اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

بها دادن به استعداد کودکان ونوجوانان

بها دادن به استعداد کودکان ونوجوانان
مهیار مجیب مجری

قرار است برای اولین بار در ایران برای کودکان و نوجوانان یک مسابقه استعدادیابی با عنوان «نوستاره» در جزیره کیش برگزار شود.

رقابت مسابقه «نوستاره» برای دو گروه سنی 5 تا 10 سال و 11 تا 16 سال است و این رقابت برای اولین بار در ایران انجام می‌شود. در آنجا استعداد بچه‌ها به رقابت گذاشته می‌شود و چهار داور هم حضور دارند و این داوران سعی می‌کنند بهترین‌ها را انتخاب کنند و ما هم به‌عنوان مجری سعی می‌کنیم کنار بچه‌ها باشیم تا بتوانند روی صحنه راحت‌تر اجرا کنند و مورد داوری قرار بگیرند. ما بازنده کامل نداریم سعی ما این است که به احترام داوران کسی را برگزینیم و اگر در خلال این رقابت کودک یا نوجوانی استعداد ستاره شدن داشته باشد یا استعدادی داشته باشد سعی می‌کنیم به آن جهت دهیم و به نوعی مورد حمایت این مجموعه قرار دهیم مثلاً با برگزاری کلاس‌های بازیگری وفراهم کردن امکانات مالی آنها را مورد حمایت قرار دهیم تا استعدادشان شکوفا شود این اتفاق جالبی است برای بها دادن به استعداد کودکان و نوجوانان تا بتوانند در آینده آن را پرورش دهند و به آن جنبه حرفه‌ای بدهند و از این راه زندگیشان را تأمین کنند و فردی مفید باشند. این خواسته من و مجموعه نوستاره است. قرار است در این برنامه کودکان و نوجوانانی که راه یافته‌اند با یک همراه به‌صورت رایگان شرکت کنند و شرکت عموم مردم هم در این برنامه کاملاً رایگان است. متأسفانه در ایران هیچگاه به ژانر کودک و نوجوان به‌صورت جدی نگاه نشده چرا که آینده این سرزمین را همین کودکان و نوجوانان ما می‌سازند.
این برنامه هیچ اسپانسر دولتی ندارد و کاملاً توسط سرمایه‌گذار خصوصی برگزار می‌شود به این امید که با موفقیتش فصل‌های دیگری را هم به اجرا بگذارد.

کپی