اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

دستگیری 561 زن و مرد با کلکسیونی از جرایم

دستگیری 561 زن و مرد با کلکسیونی از جرایم
مرجان همایونی

بیست و ششمین مرحله از طرح رعد پلیس با دستگیری 561 متهم در پایتخت اجرا شد.به‌گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران گفت: بیش از 300 نفر از این افراد سابقه‌دار و از سه ماه تا چند سال در زندان بودند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه ارزش اموال مسروقه که از متهمان کشف شده بالغ بر 8 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده گفت: پنج قبضه سلاح گرم و 39 قبضه سلاح سرد مورد استفاده در زورگیری نیز کشف شد. در حوزه مبارزه با کالای قاچاق نیز 28 قاچاقچی بازداشت و بالغ بر 42 هزار و 279 مورد انواع کالای قاچاق کشف شد. رحیمی با بیان اینکه ورود کالای قاچاق به پایتخت ادامه دارد، تصریح کرد: بزودی پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی تهران بزرگ فعال خواهد شد و این پلیس، مستقل و زیرنظر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ فعالیت خواهد کرد.
طلاق به قیمت زندان
زن جوان برای اینکه از شوهرش طلاق بگیرد برای او پاپوش درست کرد اما خودش دستگیر شد.
به چه جرمی بازداشت شدی؟ داخل کیف شوهرم مواد مخدر گذاشتم. می‌خواستم او را بازداشت کنند و به زندان بیفتد تا بتوانم طلاق بگیرم.
چقدر مواد بود؟ 48 گرم شیشه. به یکی از آشنایان گفتم که برایم تهیه کند.
چه شد این فکر به ذهنت رسید؟ به نظرم راحت‌ترین شگرد بود. این‌طوری همسرم به زندان می‌افتاد و من هم طلاق می‌گرفتم.
چرا این همه کینه از همسرت به دل داشتی؟ بعد از 17-18سال زندگی مشترک خسته شده بودم مدام سرش توی گوشی بود. به ما محبت نمی‌کرد، اگر می‌خواستیم جایی برویم هیچ وقت با ما نمی‌آمد. از وقتی تلگرام و فضای مجازی آمد زندگی‌مان این‌طوری شد.
چرا خودت دستگیر شدی؟ دو روز قبل مواد را خریدم و داخل کیف شوهرم گذاشتم. باهم به پارک رفتیم. زمانی که شوهرم حواسش نبود به پلیس زنگ زدم و مشخصات شوهرم را به‌عنوان فروشنده مواد دادم. وقتی ما را به کلانتری بردند عذاب وجدان گرفتم و واقعیت را گفتم.
باند سارقان پولدار
اعضای این باند 4 مرد تحصیلکرده و پولدار هستند، آنها 3 روز متوالی از خانه ویلایی مرد ثروتمندی سرقت کردند.
از کجا می‌دانستید که خانه خالی است؟یکی از دوستانم کارگر ویلایی بود که از آن سرقت کردیم. او می‌دانست که صاحب خانه برای سفر به امریکا می‌رود و چند ماهی خانه خالی می‌ماند. از طرفی هم می‌دانست که داخل خانه عتیقه جات و وسایل با ارزش است. به همین دلیل زمانی که وارد خانه شدیم اصلاً نگرانی نداشتیم و حتی چند ساعتی هم داخل خانه می‌ماندیم و غذا هم می‌خوردیم.
 در این ماجرا نقش تو چه بود؟ من خریدار اموال مسروقه هستم. بابت دو تکه عتیقه که از خانه سرقت شده بود حدود 5 میلیون تومان دادم. دو خانه در تهران دارم و یک خانه در استانبول ترکیه و یک میلیارد پول نقد در حسابم است. اصلاً مشکل مالی ندارم و پدرم یکی از مغازه داران پاساژ معروفی در تهران است. همدستانم هم آدم‌های درست حسابی هستند. یکی از آنها لیسانس معماری دارد و خودم هم فوق دیپلم هستم ولی وسوسه شدیم. همدستان دیگرم هم وضع مالی خوبی دارند و می‌شود گفت ثروتمند هستند.
انگیزه ات برای این کار چه بود؟ خرید اموال سرقتی هیجان دارد. از طرفی هم علاقه زیادی به عتیقه جات دارم.
اسلحه‌ای برای ترور
در میان اموال کشف شده از متهمان اسلحه‌ای شبیه خودکار دیده می‌شود که معمولاً برای ترور افراد خاص از آن استفاده می‌شود.
این اسلحه از یک سارق لوازم داخل خودرو پیدا شده است. مدتی قبل همزمان با اعلام خبر سرقت داخل خودرو به پلیس، مأموران کلانتری سنایی، به بازبینی فیلم دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت پرداختند. دوربین‌ها تصویر سارق را ضبط کرده بودند. زمانی که کارآگاهان به سراغ آلبوم متهمان اداره آگاهی رفتند، با استفاده از تصویر به‌دست آمده موفق به شناسایی هویت متهم شدند. مرد جوانی که سابقه سرقت، شرارت و.. در پرونده خود داشت.با هماهنگی‌های قضایی متهم بازداشت شد و در بازرسی از خانه‌اش تعداد زیادی چاقو و قمه، شوکر، وسایل سرقتی و اسلحه شاه کش کشف شد که شبیه یک خودکار بود. اسلحه‌ای که فقط افراد خاصی می‌توانند آن را در اختیار داشته باشند و از خارج کشور وارد ایران می‌شود. تحقیقات از متهم برای اینکه روشن شود این اسلحه را از کجا خریده است ادامه دارد.
 
 
 

کپی