اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

دستگیری 2 پزشک درباند توزیع متادون و ترامادول

دستگیری 2 پزشک درباند توزیع متادون و ترامادول

دادستان عمومی و انقلاب بهارستان گفت: باند توزیع متادون و ترامادول در شهرستان بهارستان شناسایی شد که در این رابطه ۲ پزشک دستگیر شدند.

شناسایی باند توزیع متادون در بهارستان/ ۲ پزشک دستگیر شدند

غلامرضا صادقی دادستان عمومی و انقلاب بهارستان ساعتی پیش اظهار کرد: اقدامات مهمی در بهارستان برای مقابله با متادون درمانی را آغاز کردیم که در این خصوص ۲ پزشک دستگیر و باند توزیع متادون و ترامادول شناسایی شدند.

وی تصریح کرد: مصرف متادون بر اساس یک استاندارد است، اما سهمیه متادون بسیاری از افراد که فوت کرده بودند، به‌طور غیرقانونی و با پرونده‌سازی در حال دریافت بود و به‌راحتی در اختیار عطاری‌ها قرار می‌گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب بهارستان افزود: این پرونده در سال جاری به‌خوبی بررسی شد و کیفرخواست ۱۰ صفحه‌ای برای آن آماده شد، که یک باند توزیع متادون متشکل از چند پزشک شناسایی‌شده است و این پیگیری برای مابقی شهرستان‌ها در سطح کشور الگو می‌شود، برخی از این پزشکان مبالغ بالای ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان دریافت می‌کردند، تا سهمیه متادون دریافت کنند.

صادقی در پایان با اشاره به مسمومیت‌های دارویی توسط مواد روان‌گردان، خاطرنشان کرد: بیش از ۱۵۰ مورد مسمومیت دارویی از طریق مصرف متادون، ترامادول، قرص‌های روان‌گردان و داروهای مخدر در بیمارستان امام حسین (ع) گزارش‌شده است، که این اقدامات ما جلوی این معضلات را گرفت./ فارس

 

کپی