اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

ارز دولتی به زائران اربعین اختصاص می یابد

ارز دولتی به زائران اربعین اختصاص می یابد

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به این که زائران اربعین، ارز دولتی می‌گیرند، گفت: میزان و قیمت ارز دولتی ویژه اربعین معلوم نیست.

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین اظهارداشت: تابلوی نهادها و سازمان‌ها در مراسم اربعین کنار گذاشته می شود، متاسفانه با خودستایی و سازمان ستایی در راهپیمایی اربعین، اجر و پاداش خدمت‌ها به هدر می‌رود.

وی با اشاره به اینکه اصل کار ستاد اربعین، هدایت و سازماندهی است تا مانع آسیب‌ها شود، گفت: کار مستقل و متفرقه ممکن است خوب باشد اما در نهایت لطمه می‌زندو. به طور مثال، سال گذشته بانک مرکزی اعلام کرد که بنا دارد ارز اختصاص دهد اما با ستاد هماهنگ نشده بود و ما از اخبار مطلع شویم که در نهایت در توزیع، آن مشکلات به وجود آمد.

ذوالفقاری تصریح کرد: امسال نامه تهدید آمیزی به دستگاهها ارسال کرده‌ایم که هر نهادی بدون هماهنگی با ستاد اقدامی انجام دهد که موجب بروز ناهنجاری شود، قاطعا مورد برخورد قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ممکن است در ایام اربعین حسینی صدور ویزا نیز لغو شود، گفت: امسال سفر اربعین با توجه به حذف روادید باید مدیریت شود زیرا با استقبال زائران مواجه خواهیم شد که هرچند زیرساخت‌های ایران نیز آماده باشد، زیرساخت‌های عراق آمادگی پذیرش زائران را ندارد، لذا باید نحوه عبور از مرزها و زمان سفر را مدیریت کنیم./فارس

 

کپی