اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
حناچی تاکید کرد

عدم رعایت چارچوب‌های مالی علت بدهی 50 هزار میلیاردی در شهرداری

عدم رعایت چارچوب‌های مالی علت بدهی 50 هزار میلیاردی در شهرداری

شهردار تهران با بیان اینکه اگر چارچوب‌های مالی به‌طور کامل اجرا می‌شد ما با بدهی بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومانی روبرو نبودیم، گفت: تمام تلاشمان این است که هزینه کردها در چارچوب بودجه‌ مشخص شورا باشد. هر چند که موانع زیاد است اما از همکارانم نیز درخواست شده که شرکت‌ها و سازمان‌ها را به گونه‌ای هدایت کنند که هزینه‌کرد آن‌ها در چارچوب مصوب انجام شود.

پیروز حناچی صبح امروز در جریان بررسی تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران با بیان این که جهت‌گیری عمومی ما ایجاد شفافیت حداکثری در سیستم درآمدهای مالی و هزینه کرد است، گفت: بر همین اساس از نظارت شورای شهر استقبال زیادی می‌کنیم.

شهردار تهران، شفافیت حداکثری در سیستم درآمدهای مالی را از جمله جهت گیری‌های عمومی شهرداری عنوان کرد و در عین حال تاکید کرد: اگر چارچوب‌های مالی به‌طور کامل اجرا می‌شد ما با بدهی بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومانی روبرو نبودیم.

وی با بیان این که این انضباط لازمه‌ نظام مدیریت مالی است،اظهارکرد: تلاش می‌کنیم در همراهی با شورا در جهت اجرای چارچوب برنامه‌ ابلاغی عمل کنیم.

وی افزود: هر چند که ممکن است بودجه مصوب کاملاً جوابگو نباشد اما تلاش داریم مسیر را با نظارت شورا طی کنیم.

حناچی با بیان این که روز گذشته فرایند ثبت نام شورایاران آغاز شد، گفت: با تأیید وزارت کشوراین امر مهم در جلب مشارکت مردم را در مقیاس محلی دنبال خواهیم کرد و از همه متخصصان و متعهدان دعوت می‌کنیم در این انتخابات شرکت کنند تا کیفیت شورایاران افزایش یابد./ایسنا

کپی