تبریک انجمن بازیگران سینما به حامد بهداد

فرهنگی /
شناسه خبر: 481798

انجمن بازیگران سینما به حامد بهداد برای کسب جایزه از جشنواره فیلم شانگهای تبریک گفت.

شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران در پیامی دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره سینمایی شانگهای را به حامد بهداد تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

جناب آقای حامد بهداد بازیگر ارزنده سینمای ایران

افتخارات سینمای نجیب و ملی ما از درخشش‌های تحسین برانگیز هنرمندانی چون شما شکل می‌گیرد. دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره سینمایی شانگهاای را به حضور جنابعالی تبریک عرض نموده و موفقیت‌های بیش از پیش برایتان آرزو می کنیم.

بیست و دومین جشنواره فیلم شانگهای در حالی  به پایان رسید و سه جایزه اصلی جشنواره به فیلم سینمایی «قصر شیرین» ساخته سیدرضا میرکریمی اهدا شد.

در اختتامیه این فستیوال بین‌المللی، جایزه بهترین بازیگر مرد به حامد بهداد برای بازی در «قصر شیرین» رسید و سپس سیدرضا میرکریمی توانست ۲ جایزه بهترین کارگردانی و جام طلایی بهترین فیلم جشنواره شانگهای را دریافت کند.

میرکریمی در هنگام دریافت جایزه‌اش، بر لزوم ارتقای همکاری‌های آسیایی تاکید کرد.

حامد بهداد نیز در یک ویدئو که در اختتامیه پخش شد، جایزه‌اش را به مناسبت تولد زنده‌یاد عباس کیارستمی، به این فیلمساز فقید تقدیم کرد.

جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای در گروه جشنواره‌های رده A بین‌المللی است که در این دوره بیش از ۵۰۰ فیلم از بیش از ۸۰ کشور جهان در آن به نمایش درآمد.

این اولین حضور بین‌المللی «قصر شیرین» بود که قرار است تا یک ماه آینده در ایران روی پرده سینماها برود.

بیشتر بخوانید

پاداش سکوت

مکانیکی حامد بهداد در قصر شیرین