اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

حمله هکری به خدمات عمومی هلند

حمله هکری به خدمات عمومی هلند

مردم هلند روز گذشته به علت اختلال فنی ناشی از حمله هکری نتوانستند به بسیاری از خدمات عمومی و از جمله شماره تلفن عمومی پلیس دسترسی داشته باشند.

اختلال گسترده مخابراتی در هلند در روز دوشنبه به مدت چند ساعت شماره سه رقمی تماس عمومی با پلیس این کشور را از کار انداخت. این اختلال تماس با آتش نشانی، بیمارستان‌ها و دیگر مراکز خدمات عمومی را هم ناممکن کرد. اختلال یادشده مربوط به شرکت مخابراتی KPN هلند بوده است.

اگر چه در مورد علت دقیق این حادثه هنوز اطلاعی وجود ندارد، اما کارشناسان امنیتی حمله هکری و نقص نرم افزاری را اصلی ترین عامل آن قلمداد کرده‌اند. اختلال یادشده از ساعت ۳:۴۵ دقیقه بعداز ظهر روز گذشته در هلند شروع شد و حدود چهار ساعت به طول انجامید.

مقامات هلندی با استفاده از حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی در این زمینه به مردم هشدار دادند و از شهروندان خواسته شد در صورت وقوع هرگونه مشکلی به جای تماس تلفنی با پلیس یا اورژانس خود به طور مستقیم به نزدیک ترین بیمارستان یا مرکز درمانی مراجعه کنند.

در این مدت برخی مردم توانستند برای دسترسی به پلیس از ایمیل یا شماره‌های اعلام شده واتس اپ استفاده کنند. این نقص فنی بی سابقه که تمامی ۱۷ میلیون نفر جمعیت هلند را تحت تاثیر قرار داد، بزرگترین و بی سابقه ترین مشکل از این دست در تاریخ کشور هلند گزارش شده است./مهر

کپی